به مناسبت سالروز شکست حصر سوسنگرد؛

ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سالروز آزادسازی و شکست حصر سوسنگرد در بیانیه‌ای، اعلام کرد: آزادسازی سوسنگرد بعنوان یکی از نقاط کلیدی و حساس منطقه خوزستان کلید پیروزی‌های رزمندگان اسلام بود و مانع از تحقق هدف شوم دشمن در دستیابی به اهواز و در نهایت اشغال خوزستان شد.

کد خبر: ۷۵۷۸۸
۱۳:۱۶ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹

بیانیه ارتش: آزادسازی سوسنگرد کلید پیروزی‌های رزمندگان اسلام بود

 

دیدارنیوز ـ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، در بیانیه روز دوشنبه ارتش همزمان با ۲۶ آبان ماه سالروز آزادسازی و شکست حصر سوسنگرد، آمده است: حماسه آزادسازی سوسنگرد یکی از جلوه‌های یاری خداوند باری‌تعالی از رزمندگان اسلام بود که پس از فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «سوسنگرد باید تا فردا آزاد شود» و با هدایت و راهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای و همدلی و مشارکت غیورمردان نیرو‌های مسلح و مردم و نقش بی‌بدیل لشکر ۹۲ زرهی خوزستان در ۲۶ آبان ماه سال ۱۳۵۹ رقم خورد.

این بیانیه افزود: آزادسازی سوسنگرد بعنوان یکی از نقاط کلیدی و حساس منطقه خوزستان در آن مقطع از جنگ تحمیلی، کلید پیروزی‌های رزمندگان اسلام بود و مانع از تحقق هدف شوم دشمن در دستیابی به اهواز و در نهایت اشغال خوزستان شد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این پیروزی بزرگ که از صحنه‌های ماندگار دفاع مقدس به حساب می‌آید به دست نیامد مگر با همراهی و همدلی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران، ستاد جنگ‌های نامنظم شهید چمران، ژاندارمری، جهاد سازندگی، عشایر غیور و مردم مومن که با اتحاد آنها، حماسه‌ای بی‌بدیل در لبیک به فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی به وجود آمد.

این بیانیه خاطرنشان کرد: در حماسه شکست حصر سوسنگرد نقش ارزنده رزمندگان غیور لشکر ۹۲ زرهی خوزستان و فرمانده دلاور آن، زنده یاد امیر سرتیپ دوم قاسمی نو، زنده یاد سرتیپ دوم امرالله شهبازی و زنده یاد سرتیپ جعفر لهراسبی و همچنین خلبانان غیور نیروی هوایی، هوانیروز، پدافند هوایی و توپخانه و زرهی ارتش هیچگاه از یاد نخواهد رفت.

ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: این روز و رخداد برجسته را به ملت فهیم، شریف و مقاوم ایران سربلند اسلامی تبریک گفته، مقام شامخ امام راحل، شهیدان هشت سال دفاع مقدس و حماسه‌سازان این عملیات غرورآفرین را گرامی می‌داریم و عزت و سربلندی هر چه بیشتر را برای ایران اسلامی در ظل توجهات حضرت، ولی عصر (عج) و رهبری و فرماندهی امام خامنه‌ای عزیز از خداوند منان خواستاریم.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: