«علی زینی‌وند» با تصویب هیات وزیران به عنوان استاندار جدید کرمان منصوب شد.

کد خبر: ۷۵۴۶۱
۱۵:۱۰ - ۲۱ آبان ۱۳۹۹

استاندار کرمان با تصویب هیات وزیران منصوب شد

 

دیدارنیوز ـ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه صبح چهارشنبه که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری برگزار شد، علی زینی‌وند با تصویب هیات وزیران، به عنوان استاندار کرمان منصوب شد.

رییس جمهوری از مردم کرمان به عنوان مردمی مؤمن، انقلابی، متدین، دانش دوست و عالِم پرور یاد کرد و افزود: این استان شهیدان والامقامی تقدیم انقلاب و ایران کرده است و چه افتخاری بالاتر از اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی با آن همه نقش ارزنده در دوران دفاع مقدس و مبارزه با تروریسم، از اهالی این دیار است.

روحانی خاطرنشان کرد: امنیت ایران و حتی امنیت منطقه و کشور‌های همسایه وام‌دار رشادت‌ها و دلاوری‌های حاج قاسم سلیمانی است.

وی در ادامه، از استاندار منتخب خواست که از همه اقشار به‌ویژه از جوانان، بانوان، اقوام و مذاهب مختلف در اداره بهینه استان استفاده کند و رعایت اعتدال و اجتناب از افراط و تندروی را سرلوحه تصمیمات و اقدامات خود قرار دهد.

رییس جمهوری همچنین از زینی‌وند خواست که سلام وی را به همه مردم شریف کرمان، علما، نخبگان، دانشگاهیان و بویژه به کادر سلامت و بهداشت و درمان استان کرمان ابلاغ کند.

وی همچنین از زحمات محمدجواد فدایی استاندار پیشین کرمان قدردانی کرد.

بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص «آمایش سرزمین» و تصویب آیین‌نامه اجرایی تشکیل شورای عالی آمایش سرزمین

در ادامه جلسه، اعضای دولت به بحث و بررسی پیرامون گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور درباره «آمایش سرزمین» پرداختند و ادامه بررسی آن به جلسه آتی دولت موکول شد.

هیات وزیران همچنین با هدف یکپارچگی‌بخشی، سرزمینی و سازمانی و به منظور تمرکززدایی و تفویض اختیار مربوط به سطوح منطقه‌ای، آیین‌نامه اجرایی بند «الف» ماده (۳۲) قانون احکام دایمی برنامه‌های توسعه کشور – مصوب ۱۳۹۵ – موضوع تشکیل شورای عالی آمایش سرزمین را به تصویب رساند.

تعیین ارکان شورای عالی، وظایف، تعیین اسناد توسعه سرزمینی که ملزم به تصویب نهایی شورایعالی هستند، تشکیل کمیسیون و تعیین اعضای آن، تعیین دبیرخانه و وظایف آن، تشکیل کارگروه‌های موضوعی و یا موضعی و کمیته‌های فنی مربوطه، تشکیل شورای هماهنگی منطقه‌ای با هدف هماهنگی، سیاستگذاری، پیگیری و پیشبرد سریع‌تر امور توسعه و پیشرفت مناطق مختلف کشور، ایجاد تعادل و توازن در استان‌ها و مناطق و دسترسی آن‌ها به سرمایه و امکانات لازم به فراخور نیاز‌ها و استعداد‌های رشد و تعیین وظایف، اختیارات و اعضای آن، از جمله موارد مندرج در آیین‌نامه مذکور است.

صدور مجوز ایجاد پست‌های سازمانی جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

دولت با توجه به ضرورت ایجاد تحول ساختاری به منظور مواجهه فعالانه با تحولات فضای مجازی و همچنین الزام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تدوین سند تحول سازمانی حوزه فرهنگ با هدف بررسی و رصد محتوای فرهنگی و هنری در فضای مجازی، فرهنگ‌سازی و ارتقای سواد رسانه‌ای و نیز کارآفرینی و توسعه کسب و کار‌های فرهنگی و هنری دیجیتال، با ایجاد ۱۸۶ پست سازمانی جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موافقت کرد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: