رییس شورای شهر تهران بر ضرورت ایجاد سیستم برق اضطراری برای تهران در هنگام زلزله تاکید کرد.

کد خبر: ۷۵۰۶۹
۱۲:۱۳ - ۱۷ آبان ۱۳۹۹

ضرورت ایجاد سیستم برق اضطراری برای تهران در هنگام زلزله

 

دیدارنیوز ـ محسن هاشمی رفسنجانی در مراسم رونمایی و بهره برداری از سامانه هشدار سریع زلزله، فاز دوم سامانه پیش بینی و هشدار سیل و سامانه پیش بینی یخبندان شهر تهران که پیش از ظهر امروز در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران پایتخت برگزار شد، گفت: به سهم خودم و از طرف اعضای شورای شهر تهران از آقای حناچی و آقای کرمی محمدی تشکر ویژه می‌کنم که یکی از قول‌هایی را که یکی دو سال پیش در مورد نصب دستگاه‌های شتاب سنج و زلزله نگار داده شده بود، به منصه ظهور رساندند، این یک کار ارزنده است.

وی ادامه داد: این سامانه اگر بتواند همانطور که آقای نجار نیز اشاره کردند، همزمان به مردم هم اطلاعات ویژه‌ای برساند می‌تواند نقش موثری را در کم کردن تلفات و خسارات داشته باشد.

هاشمی به فعالیت و ضرورت فعالیت دیگر سامانه‌ها در پایتخت نیز اشاره کرد و گفت: سامانه اضطراری آب نیز جزو کار‌هایی است که انجام شد و اقداماتی هم برای آن انجام گرفت. اما هنوز ۷۰ موردی که باید انجام شود در مرحله ابتدایی است و متاسفانه سرعت لازم را نداشته است. من از آقای شهردار و آقای کرمی محمدی خواهش می‌کنم که این موضوع را پیگیری کنند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در مورد سامانه مربوط به قطع جریان گاز در مواقع بحران هم قول‌هایی داده شد، گفت:حتی همکاری‌هایی هم با ستاد بحران شهرداری تهران شکل گرفته که کار مثبتی است.

وی از رویکرد وزارت نیرو در مورد سامانه برق اضطراری انتقاد کرد و گفت: در مورد برق اضطراری هیچ کار ویژه‌ای انجام نشده و وزارت نیرو تصور می‌کند همین سیستمی که دارد کافی است. در حالی که من می‌دانم در کمیسیون سلامت این را کافی ندانستند و خواستار برق اضطراری در هنگام زلزله برای تهران بودند که لازم است این مساله هم مورد توجه قرار بگیرد و اگر لازم است اقداماتی هم در شورای شهر درمورد فیش برق انجام شود و ما آمادگی داریم تا آن را انجام دهیم.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: