مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که بیست وسومین دوره انتخابات شورا‌های دانش‌آموزی فردا، ششم آبان ماه ساعت ۹ صبح به صورت همزمان در سراسر کشور و به شکل الکترونیکی در بستر شبکه شاد برگزار می‌شود.

کد خبر: ۷۴۲۷۹
۱۲:۵۴ - ۰۵ آبان ۱۳۹۹

فردا؛ برگزاری مجازی انتخابات شورا‌های دانش آموزی در شبکه شاد

 

دیدارنیوز ـ علی رمضانی در این باره اظهار کرد: شعار این دوره از انتخابات شوراها، «شورای دانش‌آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب» است.
 
وی با بیان اینکه همه دانش‌آموزان از پایه سوم ابتدایی به بالا می‌توانند در شوار‌ها مشارکت داشته باشند گفت: پیش بینی می‌شود حدود ۱۰ میلیون نفر از دانش‌آموزان در ۱۰۰ هزار واحد آموزشی سراسر کشور در این دوره از انتخابات شرکت و حدود ۷۵۰ هزار نفر از داوطلبان را با آرای خود به عضویت شورا‌های مدارس در آورند.
 
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: رعایت اخلاق و ارزش‌های اسلامی و مقبولیت در بین دانش‌آموزان، داشتن روحیه مسئولیت‌پذیری و توان ایجاد ارتباط با دیگران، برخورداری از نظم و انضباط تحصیلی و پای‌بندی به رعایت قوانین مدرسه، برخورداری از وضعیت تحصیلی متوسط و رو به رشد، برخورداری از وضعیت رفتاری متعادل از جمله شرایط داوطلبان برای عضویت در شورای دانش‌آموزی است.
 
رمضانی همچنین بهره مندی از توانمندی و تقویت مسئولیت پذیری در نسل آینده کشور، تحقق شعار دانش‌آموز محوری و دانش‌آموز باوری در آموزش و پرورش، تمرین مسئولیت پذیری و مشارکت جویی در مدرسه، مشارکت دانش‌آموزان در تصمیم گیری و تصمیم سازی، تربیت نیروی انسانی و شهروند با بصیرت سیاسی و اجتماعی، تکریم عملی دانش‌آموزان و استفاده از دیدگاه‌های آنان در بهبود امور تربیتی و آموزشی مدرسه را از جمله اهداف برپایی شورا‌های دانش آموزی دانست.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: