رئیس سازمان زندان‌ها و دبیر ستاد حقوق بشر در بازدید از زندان زنان با نسرین ستوده و کایلی مور گیلبرت (اتباع بیگانه)، به گفت وگوی رو در رو پرداخته و سخنان این افراد را شنیدند و درخصوص اجابت برخی خواسته‌های آن‌ها دستورات فوری صادر شد.

کد خبر: ۷۴۱۷۸
۱۴:۳۱ - ۰۳ آبان ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به گزارش روز شنبه مرکز رسانه قوه قضاییه، محمدمهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و علی باقری‌کنی دبیر ستاد حقوق بشر به مدت هفت ساعته از زندان زنان بازدید کردند.
 
باقری کنی ضمن ابراز رضایت از اقدامات انجام شده برای بهبود کیفی این ندامتگاه و افزایش رضایت مددجویان اظهار داشت: نخبگان جامعه، به ویژه حوزویان و دانشگاهیان، مسئولیتی بزرگ در قبال بازاجتماعی کردن زندانیان دارند.
 
وی ادامه داد: تعامل با زندانی و شرایط نگهداری وی نباید بر اساس جرم او تنظیم شود؛ ملاک و معیار باید بازگشت فرد به هنجار‌های زندگی معمول جامعه یا به عبارت دیگر باز اجتماعی شدن او باشد.
 
دبیر ستاد حقوق بشر با تاکید بر اینکه هدف از آفرینش انسان طی کردن مسیر تکامل است، گفت: هدف از مجازات حبس، محدود و محصور کردن فردی است که به دلایلی از مسیر تکامل منحرف شده یا عاملی برای انحراف سایرین است تا آن شخص با دریافت کمک و راهنمایی لازم به مسیر درست بازگردد و هر زمان که این هدف به درستی محقق شود، زندانی باید به آغوش جامعه بازگردانده شود.
 
باقری کنی با تاکید بر اینکه زنان، بیش از آن که عامل باشند، قربانی آسیب‌های اجتماعی هستند، افزود: طبیعت ذاتی و سرشت خلقت زنان اقتضا می‌کند که نباید زندان، نخستین گزینه مجازات برای کسانی باشد که می‌توانند موثرترین عامل تربیت و نگاهبان سلامت روحی، روانی و جسمانی خانواده و جامعه باشند.
 
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: