تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

هر چند پرونده بدهی پرسپولیس به برانکو ایوانکوویچ از فرط تکرار تبدیل به موضوع نخ‌نما و ملال‌آور شده، اما مسئولان باشگاه و فیفا طوری برنامه‌ریزی کرده‌اند که هر از گاهی جان تازه‌ای به این داستان بدهند.

کد خبر: ۷۳۲۸۴
۱۵:۴۲ - ۲۰ مهر ۱۳۹۹
پرسپولیس و برانکو

دیدارنیوز ـ آرش راهبر: هنوز چند روزی از شادی و پایکوبی هواداران پرسپولیس به خاطر صعود این تیم به مسابقه فینال لیگ قهرمانان اسیا نگذشته که طبق معمول مجددا سر و کله یک ماجرا و دردسر جدید پیدا شده است. هر چند پرونده بدهی پرسپولیس به برانکو ایوانکوویچ از فرط تکرار تبدیل به موضوع نخ‌نما و ملال‌آور شده، اما مسئولان باشگاه و فیفا طوری برنامه‌ریزی کرده‌اند که هر از گاهی جان تازه‌ای به این داستان بدهند.

امروز نیز در رسانه‌های رسمی و مجازی اعلام شد که تا ۴۸ ساعت آینده اگر پرسپولیس بدهی برانکو را نپردازد جریمه‌های جدید فیفا برای این تیم اعلام خواهد شد و کسر امتیاز یا سقوط به دسته پایین‌تر از احتمالات قوی این جریمه‌هاست. طبق معمول در این موارد ناگهان موج رسانه‌ای دامنه‌داری به جریان افتاد و باز هم مدیران باشگاه متهم به اهمال و بی‌توجهی به بدهی پرسپولیس به برانکو شدند.

البته مدیران باشگاه نیز واکنش محکم و پر سر‌و‌صدایی به این قصه نداشتند و حتی نخواستند به بحث‌های روز گذشته دامن بزنند. دیروز وقتی مهدی رسول‌پناه صحبت از این کرد که به دلیل تحریم‌ها نمی‌توان تراکنش مالی انجام داد و پرسپولیس نمی‌تواند پولی برای برانکو بریزد، سعید آذری مدیر باشگاه فولاد خوزستان اعلام کرد که یک راه امن برای پرداخت پول سراغ دارد. علی کریمی نیز در صفحه شخصی خود مطلب مشابهی را عنوان کرد و با حالت تمسخرآمیز به مدیران باشگاه گفت که اگر آن‌ها توان تراکنش خارجی ندارند این کار را می‌توانند به «جادوگر» بسپارند!

امروز، اما با انتشار این موضوع که ضرب‌الاجل پرسپولیس تا ۲ روز دیگر به پایان می‌رسد و پس از آن باید منتظر حکم جدید فیفا ماند، جریان انتقادات جدی‌تر شد و دیگر لحن شوخی در آن دیده نشد. مدیر عامل باشگاه البته در برابر رسانه‌ها حاضر نشد، اما یلوه معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس به دوربین تلویزیون توضیحاتی در مورد این ماجرا ارائه کرد و گفت اساسا ضرب‌الاجلی برای پرسپولیس وجود نداشته و ندارد.

بخش بین‌الملل باشگاه پرسپولیس نیز در گفت‌و‌گویی کوتاه با دیدارنیوز گفت که بر اساس نامه‌های رسمی که از سوی فیفا ارسال شده هیچ تهدیدی برای جریمه سنگین پرسپولیس دریافت نشده. تا این لحظه فیفا تنها به موضوع بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس اشاره مستقیم کرده و اینکه این پنجره تا زمانی که بدهی برانکو پرداخت نشود بسته می‌ماند.

در رسمی‌ترین اظهار نظر، یلوه گفته است: «اینکه میگویند ما تا دوشنبه فرصت داریم درست نیست. تا این لحظه هیچ اخطاری به ما نرسیده و ما هم تا قبل از آن بدهی برانکو را تسویه می‌کنیم تا مشکلی متوجه باشگاه نشود.

یلوه البته بدون اشاره به اظهار نظر‌های مدیران پرسپولیس که قبلا گفته بودند پول برانکو آماده است، اما فقط اشکال در تراکنش است نیز گفت: «چندین روز و چندین هفته است که ما برای تهیه پول آقای برانکو پیگیری می‌کنیم. ما قرارداد با دو مجموعه را برای اسپانسرشیپ نهایی کرده بودیم، اما هر دو تمایل داشتند که باشگاه استقلال هم در قرارداد‌ها باشد، اگر لازم باشد اسم‌ها را هم میگوییم. اما باتوجه به این که نمی‌توانیم برای استقلال تصمیم گیری کنیم، قرارداد آن قضیه کنسل شد. الان در حال رایزنی با جا‌های دیگر هستیم تا پول آقای برانکو تامین شود.» و این بدان معناست که بر خلاف اظهارنظر‌های گذشته هنوز پول برانکو تامین نشده است!

 یلوه البته درباره احتمال کسر امتیاز از پرسپولیس برای فصلی که تا چند روز بعد آغاز می‌شود نیز صحبت کرد. از نگاه او این اتفاق نخواهد افتاد: «مشاور حقوقی ما نامه‌های فیفا را زیر و رو کرد و به ما گفت که در رای آقای برانکو درباره کسر امتیاز و سقوط به دسته یک چیزی نیامده. اگر خطری ما را تهدید کند، فیفا یک نامه می‌فرستد و می‌گوید مثلا یک هفته فرصت دارید و اگر پرداخت نکنید، کسر امتیاز صورت می‌گیرد. اما ما تمام تلاشمان را میکنیم به آنجا نرسد.»

این اظهارات البته با برخی از نظرات دیروز رسول‌پناه در تضاد است چرا که مدیرعامل پرسپولیس جوری صحبت کرد که انگار انسداد راه‌های مالی برای باشگاه در حدی است که نمی‌توانند پولی برای برانکو واریز کنند و این اتفاق ربطی به اینکه اساسا مبلغ پول بدهی حاضر شده یا نه، ندارد.

از دیروز تا امروز اظهارات مدیران باشگاه تفاوت معنی‌داری داشته و باز هم مشخص نیست که حرف کدام یک از مدیران برای مردم حجت است. هر چه هست پرونده برانکو را می‌توان حادترین مسئله پرسپولیس در این لحظه دانست و تا فاصله ۲۰ روز تا آغاز لیگ برتر فصل آینده، ظاهرا هنوز راه‌حل دقیقی برای آن پیدا نشده است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: