حجم صادرات ترکیه به روسیه و ایالات متحده در ۹ ماهه امسال با رشد ۵.۴ درصدی به ۶ میلیارد و ۱۳۸ میلیون و ۷۴۹ هزار دلار رسیده است.

کد خبر: ۷۳۲۵۳
۱۲:۰۱ - ۲۰ مهر ۱۳۹۹

افزایش صادرات ترکیه به روسیه و آمریکا طی ۹ ماه امسال

 

دیدارنیوز: حجم صادرات ترکیه به روسیه و ایالات متحده در ۹ ماه نخست سال‌جاری علی‌رغم تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر جهان٬ افزایش یافته است.

 

بنا بر اعلام داده‌های مجمع صادر کنندگان ترکیه٬ میزان صادرات ترکیه به ایالات متحده در دوره ژانویه - سپتامبر سال گذشته در حدود ۵ میلیارد و ۸۲۶ میلیون و ۷۹۷ هزار دلار بوده است.

 

این رقم در مدت مشابه سال جاری ۵.۴ درصد افزایش یافته و به ۶ میلیارد و ۱۳۸ میلیون و ۷۴۹ هزار دلار رسیده است.

 

همچنین حجم صادرات کشور به روسیه در این مدت با رشد ۲.۶ درصدی از ۲ میلیارد و ۷۱۰ میلیون و ۷۲ هزار دلار در سال گذشته به ۲ میلیارد و ۷۸۰ میلیون و ۱۱ هزار دلار افزایش یافته است.

 

صنعت خودروسازی ترکیه در ۹ ماه گذشته سال جاری بیشترین صادرات را به ایالات متحده آمریکا داشته است. صادرات بخش خودروسازی به آمریکا در این مدت ۶۳۶ میلیون و ۷۳۳ هزار دلار بوده است.

 

در رده‌های بعدی صادرات ترکیه به آمریکا؛ بخش فرش ۶۲۱ میلیون و ۴۶۷ هزار دلار، مواد شیمیایی و محصولات آن ۵۹۵ میلیون و ۵۲۶ هزار دلار، صنعت پوشاک آماده ۵۸۵ میلیون و ۵۲۹ هزار دلار، صنایع دفاعی و هواپیمایی ۵۳۱ میلیون و ۱۰۷ هزار دلار جای گرفته است.

 

منبع: خبرگزاری آناتولی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: