تیتر امروز

خرابکاری جدید در نطنز؟
اسرائیل در تکاپوی برهم زدن میز مذاکرات وین

خرابکاری جدید در نطنز؟

شب گذشته رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه تلویزیونی نگاه یک از دستاورد‌های هسته‌ای کشور می‌گوید، صبح خبر از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز می‌آید. آیا حمله دیگری رخ...
بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

وزیر میراث فرهنگی گفت:نقطه‌ای که برای دفن استاد انتخاب شده بود، با رضایت خانواده و رعایت موازین میراث‌فرهنگی بود.

کد خبر: ۷۳۲۴۳
۱۰:۳۹ - ۲۰ مهر ۱۳۹۹
نظر وزیر میراث فرهنگی درباره انتخاب محل دفن استاد شجریان
 
دیدارنیوز - شانزدهمین جلسه شورای معاونان و مدیران وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، با شرکت مدیران کل استان‌ها به‌شکل ویدئوکنفرانس عصر شنبه ۱۹ مهر در سالن فجر این وزارتخانه برگزار شد.

علی‌اصغر مونسان در این جلسه ضمن تشکر از سردار امیر رحمت‌الهی و یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کرمانشاه درخصوص کشفیات اخیر و قدردانی از مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان رضوی به‌دلیل برگزاری مراسم خاک‌سپاری استاد شجریان گفت: نقطه‌ای که برای دفن استاد انتخاب شده بود، با رضایت خانواده و رعایت موازین میراث‌فرهنگی بود.

گردشگری ایران و ونزوئلا تقویت شود
مونسان با اشاره به تصویب بسته حمایتی دیگر در ستاد ملی کرونا در هفته گذشته، تصریح کرد: این بسته از بسته حمایتی دوم و سوم به مراتب مهم‌تر و پرنتیجه‌تر است. از جمله حمایت‌های این بسته می‌توان به امهال بدهی‌های مالیاتی، امهال بیمه سهم کارفرما، امهال اقساط تسهیلات قبلی تمامی تأسیسات گردشگری و صنایع‌دستی، امهال بدهی‌های آب، برق و گاز تا پایان سال ۹۹ اشاره کرد.

مونسان با اشاره به تبادل تجربیات با وزیر گردشگری ونزوئلا در خصوص اقامتگاه‌های بوم‌گردی تصریح کرد: یکی از مزیت‌های مهمی که وجود دارد پرواز مستقیم به ونزوئلا و لغو روادید است. باید کمک کنیم گردشگری با این کشور تقویت شود. ونزوئلا یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگر خروجی دارد، ایران می‌تواند با توجه به تنوع اقوام و آداب و رسومی که داریم، جاذبه خوبی برای گردشگری آن‌ها باشد.

محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه گفت: در هفته گردشگری ۱۰۱ دوره و کارگاه آموزشی به شکل مجازی و وبینار در سطح استان‌ها برگزار شد، همچنین شاهد افتتاح ۶۶ اقامتگاه بوم‌گردی، پنج هتل و هتل آپارتمان، ۵۱ مرکز پذیرایی و اقامتی، ۱۷۸ طرح و پروژه گردشگری، ۳۹ کلنگ‌زنی برای مجتمع گردشگری و موزه‌های جدید بودیم که در هفته گردشگری انجام شد.

بسته تکمیلی حمایتی کرونا برای صنایع‌دستی در راه است
ولی تیموری معاون گردشگری کشور نیز گفت: فهرستی را با وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص بازارهای هدف آماده کردیم و در اختیار آن‌ها قرار دادیم.

پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی کشور گفت: بعد از بررسی و بازدیدهای میدانی در شهر تهران مکان فاخری را واقع در تپه‌های عباس‌آباد انتخاب کردیم که هفته گذشته تفاهم‌نامه آن بین معاونت صنایع‌دستی، شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد و شرکت خدمات شهری شهرداری تهران امضا شد.

او افزود: فضایی که برای هنرمندان در نظر گرفته شده، شامل ۴ هزار متر مربع به شکل مسقف و گنجایش ۱۵۰۰ صنعتگر را دارد و امکانات خوبی برای آن‌ها فراهم شده است.

محمودیان در خصوص شرایط و ضوابط حضور در این جمعه بازار گفت: این شرایط اطلاع‌رسانی خواهد شد و برای مدیران کل استان‌ها ارسال شده است. تمام تلاشمان این است که شروع آن در اول ماه ربیع‌الاول باشد.

معاون صنایع‌دستی کشور با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در خصوص تخفیف ۳۰ درصدی پست برای ارسال محصولات صنایع‌دستی گفت: این موضوع یکی از خواسته‌های صنعتگران بود و تمام تلاشمان این است تا محدودیت برای ارسال بسته‌های صنایع‌دستی که از طریق پست به داخل و خارج از کشور ارسال می‌شود، برداریم تا محصولات صنایع‌دستی به عنوان کالای فرهنگی در نظر گرفته شود، نه تجاری؛ تحقق این موضوع به صادرات کمک می‌کند.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: