تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

همزمان با آغاز طرح ناظران سلامت کودک در منطقه سه تهران، ۱۲۰ مورد زباله گردی از سوی ناظران سلامت محلی در این منطقه به ثبت رسیده است.

کد خبر: ۷۳۱۷۶
۱۴:۵۱ - ۱۹ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه بیان کرد: طرح "ناظران سلامت کودک" با هدف ارتقا و حفظ سلامت کودکان و کاهش زباله گردی در شهر تهران از طریق منع به کار گیری کودکان زیر هجده سال در فرآیند جمع آوری پسماند توسط پیمانکاران اجرا می‌شود.
 
کمالی نسب در خصوص روند اجرایی این طرح اظهار کرد: تشکیل گروه ناظران سلامت محلی با به کار گیری از ظرفیت‌های موجود و در هر محله حداقل سه نفر، با محوریت خانه‌های سلامت محلات ۱۲ گانه منطقه، توسط مسئولین خانه‌های سلامت و با همکاری شورایاران، دبیران و اعضای کانون‌های اجتماع محور سلامت، بر اساس دستور العمل ابلاغی از جمله اقدامات اداره سلامت حوزه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی بود که از مرداد ماه سال جاری آغاز شده است.
 
وی در ادامه افزود: داوطلبین محلی پس از شناسایی کودکان موصوف در سطح محدوده خود، اقدام به اخذ تصویر فعالیت آنان و انعکاس آن به خانه‌های سلامت می‌نمایند.
 
کمالی نسب در ادامه یادآور شد: مسئولین خانه‌های سلامت پس از اخذ گزارشات فوق که حاوی تصاویر، همراه با نشانی از فعالیت مورد نظر می‌باشد، نسبت به درج و ثبت آن در سامانه آمار و اطلاعات اداره کل سلامت در بخشی که تحت عنوان " کودکان زباله گرد" می‌باشد اقدام می‌نمایند.
 
کمالی نسب توضیح داد: از نیمه دوم مرداد ماه تاکنون، تعداد قریب به ۱۲۰ مورد از زباله گردی کودکان زیر ۱۸ سال در سامانه ثبت شده است.
 
وی تاکید کرد: زباله گردی یکی از اشکال سخت کار کودکان است که شهرداری تهران مسئول اصلی ایجاد بستر شکل گیری آن محسوب می‌شود که راه حل نهایی آن تغییر شیوه جمع آوری پسماند است، اما نمی‌توان تا آن زمان چشم بر سوءاستفاده برخی پیمانکاران از کودکان بست گر چه براساس قرارداد شهرداری با پیمانکاران استفاده از افراد زیر ۱۸ سال ممنوع است. اما در طی سال‌های گذشته به سبب ضعف نظارت، کودکان بسیاری در جمع آوری پسماندخشک به کار گرفته شده اند.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: