تیتر امروز

خرابکاری جدید در نطنز؟
اسرائیل در تکاپوی برهم زدن میز مذاکرات وین

خرابکاری جدید در نطنز؟

شب گذشته رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه تلویزیونی نگاه یک از دستاورد‌های هسته‌ای کشور می‌گوید، صبح خبر از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز می‌آید. آیا حمله دیگری رخ...
بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

دولت مرکل به پادشاه تایلند هشدار داده که نمی‌تواند کشورش را از آلمان به صورت از راه دور اداره کند.

کد خبر: ۷۳۱۲۶
۰۹:۵۵ - ۱۹ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نوشته روزنامه دیلی میل، تایلند با اعتراضات ضد دولتی روبروست که در نتیجه آن، هزاران تن به خیابان‌های این کشور آمده و خواستار محدود شدن قدرت‌ها و اختیارات پادشاهی شده‌اند.
 
اما ما‌ها واجیرالونگکورن، پادشاه تایلند اکثر اوقاتش را در بایرن، آلمان به سر می‌برد و تمام یک هتل لوکس را برای محل اقامتش اجاره کرده است.
 
هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان گفته است: ما این را به صورت کاملا واضح اعلام کرده‌ایم که سیاست تایلند را نمی‌شود از داخل خاک آلمان پیش برد و بر تایلند حکمرانی کرد.
 
وی افزود: اگر مهمان‌هایی باشند که از داخل خاک ما بخواهند بر اوضاع کشور خودشان رسیدگی کنند، ما جلوی این رفتار را می‌گیریم.
 
این اظهارات از سوی وزیر خارجه آلمان یک هشدار بی سابقه به نارضایتی گسترده دولت برلین از پادشاه تایلند است که مدت‌هاست در این کشور اروپایی به سر می‌برد.
 
پادشاه ۶۸ ساله تایلند مدت‌هاست که به جای حضور در کشور پادشاهی خود در آلمان به سر می‌برد و غیبت وی باعث بروز جنبش‌های ضد پادشاهی در تایلند شده که با یکسری گزارش‌های رسانه‌های آلمانی تلاقی داشته است.
 
در جریان قرنطینه کروناویروس اوایل سال جاری میلادی، به واجیرالونگکورن اجازه داده شد تا به آلمان ورود و خروج داشته باشد بجای آنکه برایش ممنوعیت سفر وضع کنند و این سفر‌ها با بوئینگ ۷۳۷ شخصی وی صورت می‌گیرد.
 
در تابستان سال جاری میلادی، واجیرالونگکورن یکی از معشوقه‌های قدیمی خود را که پیشتر در حبس بود، عفو کرد و در نهایت با جت شخصی خودش به بایرن رفت تا به این زن ملحق شود.
 
واجیرالونگکورن یک ویلای کنار ساحلی در بایرن دارد، اما هتلی لوکس را در آلپ اجاره کرده و تمام مدت در آن به سر می‌برد.
 
نارضایتی دولت آلمان به وضعیت اقامت پادشاه تایلند در واکنش به سوالی در پارلمان مشخص شد؛ یکی از اعضای حزب اپوزیسیون سبز از هایکو ماس پرسیده بود: چرا دولت برلین باید این رفتار به شدت غیرمعمول و غیرقانونی را از سوی یکی از مقام‌های خارجی در رسیدگی به اوضاع کشورش از خاک آلمان تحمل کند؟
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: