تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

سرمربی کروات تیم ملی شاید منتظرترین شخص برای از سرگیری برنامه‌های تیم ملی و آغاز بازی‌های این تیم در سال ۹۹ بود. حالا و پس از یک اردوی سبک با اولین فهرست تیم ملی مطابق با سلیقه سرمربی جدید، بالاخره نخستین بازی تدارکاتی در تاشکند و مقابل تیم ملی ازبکستان انجام خواهد شد.

کد خبر: ۷۳۰۱۰
۱۷:۵۰ - ۱۶ مهر ۱۳۹۹
ایران ـ ازبکستان

دیدارنیوز ـ آرش راهبر: از آخرین بازی تیم ملی ایران حدود ۱۰ ماه می‌گذرد، ده ماه آزگار که تقریبا در هیچ یک از این حدود ۳۰۰ روز، آب خوش از گلوی هوادارن فوتبال ایران پایین نرفت. آخرین بار و در زمان مارک ویلموتس، تیم ملی ایران به عراق باخت تا نگرانی طولانی مدتی بر ذهن هواداران فوتبال ملی ایران سایه بیندازد.

پنج شنبه عصر، اما این دوران انتظار و نگرانی به سر می‌آید آن هم با سیمای تازه‌ای از تیم ملی ایران با سرمربی‌گری دراگان اسکوچیچ. سرمربی کروات تیم ملی شاید منتظرترین شخص برای از سرگیری برنامه‌های تیم ملی و آغاز بازی‌های این تیم در سال ۹۹ بود. حالا و پس از یک اردوی سبک با اولین فهرست تیم ملی مطابق با سلیقه سرمربی جدید، بالاخره نخستین بازی تدارکاتی در تاشکند و مقابل تیم ملی ازبکستان انجام خواهد شد.

ازبکستان را می‌توان از حریفان سنتی ایران در سال‌های اخیر به حساب آورد و دو تیم در بزنگاه‌های مهمی با هم مسابقه داده‌اند. رقابت دو تیم در ادوار گذشته برای صعود به جام جهانی به خصوص در اوایل دوران حضور کارلوس کیروش در ایران، چالش‌ها و هیجان زیادی را به فوتبال ایران تزریق کرد. ایران در راه رسیدن به دو دوره اخیر جام‌جهانی توانست در مجموع برابر ازبکستان امتیاز بیشتری را جمع‌آوری کند و بلیت برزیل و روسیه را به چنگ بیاورد.

جالب است که در همین روز‌های اخیر نیز دو رویارویی در سطح باشگاهی بین ایران و ازبکستان شکل گرفت که یکی به سود حریف و دیگری با برتری نماینده ایران همراه شد. بازی‌های پاختاکور با استقلال و پرسپولیس نزدیک‌ترین رقابت به بازی فردا بود و به نظر می‌رسد سرمربی جدید تیم ملی از تماشای این دو بازی برای رسیدن به آنالیز مناسب و برابر اصل با تیم ملی ازبکستان بهره کافی را برده باشد.

گرچه بازی فردا یک دیدار تدارکاتی و دستگرمی برای تیم ملی است، اما اسکوچیچ خوب می‌داند که نخستین نمایش او با تیم ملی بسیار مورد توجه طرفداران فوتبال ایران و خصوصا منتقدان حضور او در تیم ملی ایران خواهد بود و طبیعتا برای نتیجه گرفتن هم تلاش خود را به کار خواهد بست.

ترکیب متفاوت و جوان تیم ملی نیز یکی دیگر از سورپرایز‌های تیم ملی در این بازی خواهد بود و اینکه جوانان جویای نام تا چه حد جایگاه خود را در تیم ملی به دست خواهند آورد. این بازی نیز بنا به شرایط کرونایی قرار بود بدون حضور تماشاگران برگزار، اما گفته شده که ظاهرا ازبک‌ها تعداد محدودی تماشاچی را به استادیوم راه می‌دهند. با این حال چه تناشاگر باشد و چه نه، تلویزیون این مسابقه را پخش خواهد کرد.    
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: