تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

رییس‌جمهوری در جلسه امروز هیئت دولت، بخشی از اظهارات خود را به اوضاع جنگ اقتصادی و دفاع از اقدامات بانک مرکزی اختصاص داد.

کد خبر: ۷۲۹۹۴
۱۵:۲۲ - ۱۶ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به گزارش بانک مرکزی، رئیس جمهوری با بیان اینکه کشور در جنگ اقتصادی است، گفت: در این شرایط داریم مقاومت و ایستادگی می‌کنیم. اینکه بگوییم ارزش پول ملی کم شده یا بانک مرکزی ضعیف عمل کرده [درست نیست]... بانک مرکزی چکار باید بکند؟ شما راه حل بدهید.
 
روحانی افزود: بانک مرکزی در این شرایط بسیار سخت، ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار فقط برای کالا‌های اساسی در این ۶ ماه پرداخت کرده است. بانک مرکزی در این شش ماه، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون برای بهداشت، درمان، دارو، تجهیزات پزشکی، ارز را تأمین کرده است.
 
وی تاکید کرد: ارز اگر بیشتر بود، بهتر بود. همه می‌دانیم. قبلا در سال ۵۰، ۶۰ میلیارد دلار، درآمد نفتی ما بود. حتی یک سالی بود که اصلاً درآمد نفتی ما ۱۲۰ میلیارد بود. سال ۹۰ تقریباً ۱۱۸، ۱۲۰ میلیارد در یک سال بوده. اما الان در این شرایط هستیم. آن‌هایی که نقد می‌کنند می‌دانند شرایط ما چه است و این حرف‌ها را می‌زنند.
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: