معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه 12:

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری قلب طهران در جلسه هم‌اندیشی کارگروه برنامه و بودجه با شورایاران این منطقه گفت: شهرداری منطقه 12 افتخار دارد پیشتاز برنامه‌ریزی محله‌محور و تعریف و اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس محلی باشد.

کد خبر: ۷۲۸۳۸
۱۵:۳۸ - ۱۴ مهر ۱۳۹۹

 جلسه کارگروه برنامه و بودجه با شورایاری قلب تهران با حضور مصطفی حسینی‌‌کومله معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه با اعضای شورایاری این منطقه در زمینه پروژه‌های کوچک‌مقیاس محلی تشکیل شد.


حسینی در این جلسه پس از گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و به‌طور خاص شهدای قلب تهران گفت: شهرداری منطقه 12 افتخار دارد پیشتاز برنامه‌ریزی محله‌محور و تعریف و اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس محلی باشد.


وی ضمن تأکید بر نگاه ویژه مدیریت شهری در دوره اخیر به پروژه‌های خردمقیاس محلی، به سابقه برنامه‌ریزی محله‌محور در قلب تهران اشاره کرد و اظهار داشت: تأکید بر برنامه‌های محله‌محور و پروژه‌های کوچک‌مقیاس محلی در قلب تهران از سال ۱۳۹۴ آغاز شده و شهرداری منطقه ۱۲ پس از تدوین برنامه ارتقای کیفیت زندگی در قلب تهران با اتخاذ استراتژی طب سوزنی، به تهیه دفترچه‌های برنامه‌های اجرایی و عملیاتی محلات تاریخی قلب تهران با همکاری سازمان نوسازی و دفاتر توسعه محلی پرداخت. پس از آن در سال ۱۳۹۵ این پروژه‌ها به تصویب شورای اسلامی شهر درآمد و در قالب تبصره‌ای از بودجه به منصه اجرا درآمد.


حسینی با یادآوری لزوم مشارکت مردم در تعریف و اجرای پروژه‌های کوچک‌مقیاس محلی افزود: در یک سال گذشته پس از تهیه و به‌روزرسانی اسناد توسعه محلی، در یک فرآیند مستمر و چندمرحله‌ای، انطباق پروژه‌های کوچک‌مقیاس محلی با نظرات شورایاران در چند گام دنبال شد. گفت‌وگوی دفاتر توسعه محلی با شورایاران و معتمدین محلی در فرایند تهیه اسناد، برگزاری جلسات کارگروه‌های اجرایی ستاد بازآفرینی منطقه با محوریت نواحی و حضور دبیران شورایاری‌های محلات و استعلام مجدد از دبیران محلات به منظور ارائه دیدگاه‌های تکمیلی گام‌های مکرر این فرایند مشارکتی تدقیق پروژه‌ها با شورایاران بود.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه ضمن اشاره به استعلام مجدد از دبیران شورایاری محلات پس از ابلاغ رسمی دستورالعمل اجرای پروژه‌های کوچک‌مقیاس شهری افزود: در یک ماه اخیر، پس از تأکید ویژه شورای اسلامی شهر تهران، به منظور احصا و برشماری اولویت‌های مغفول مانده محلات، دوباره از شورایاران خواسته شده اولویت‌های اصلی محله خود را در چارچوب دستورالعمل ابلاغی شهردار محترم تهران به شهرداری منطقه برای درج در فهرست نوبت دوم پروژه‌های کوچک‌مقیاس منطقه اعلام کنند.


گفتنی است در کارگروه برنامه و بودجه شورایاری‌های قلب تهران، شورایاران ضمن اعلام دیدگاه‌ها و بیان مشکلات محلات خود، به پرسش در زمینه ماهیت پروژه‌های کوچک‌مقیاس پرداخته و معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه پس از پاسخگویی به سؤالات شورایاران، از محلاتی که در نظرخواهی اخیر مشارکت نداشته‌اند، خواست تا با اعلام پیشنهادها و اولویت‌های خود، مدیریت شهری را در ارتقای کیفیت زندگی محلات قلب تهران یاری دهند.

منبع: روابط عمومی شهرداری منطقه 12

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: