سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بازدید هیاتی از اعضای این کمیسیون از نوار مرزی کشور با جمهوری آذربایجان خبر داد.

کد خبر: ۷۲۷۵۷
۱۵:۱۶ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ «ابوالفضل عمویی» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران همچنین افزود: این هیات با هدف بازدید و بررسی مناقشه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مساله قره باغ در منطقه حاضر شد.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تصریح کرد: «شهریار حیدری» نایب رییس کمیسیون، «حسین حاتمی» نماینده مردم کلیبر و خداآفرین، «سیدعلی آقازاده دافساری» رییس کمیته دفاع و به همراه من از شهرستان‌های اصلاندوز و خداآفرین در استان اردبیل و آذربایجان شرقی بازدید کردیم.
 
پس از درگیری‌های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیرماه) بین نیرو‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی نزد هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات دیپلماتیک به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش‌بینی کرده بود.
 
این در حالی است که ارمنستان و جمهوری آذربایجان به فاصله کمتر از سه ماه برای دومین بار بر سر منطقه مورد نزاع قره‌باغ درگیری‌های خونینی را آغاز کردند.
 
جدال بر سر این منطقه کوهستانی با حدود ۴ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مساحت که ساکنان آن مسیحیان ارمنی و آذری‌های مسلمان هستند، دهه‌هاست که بر مناسبات دو کشور آذربایجان و ارمنستان و منطقه قفقاز سایه افکنده است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: