تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان درخصوص اصابت راکت و گلوله‌های جنگی متعدد به خاک کشورمان خبر داد.

کد خبر: ۷۲۷۴۸
۱۳:۲۶ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹
اعتراض شدید و رسمی ایران به طرفین درگیر در قره‌باغ در مورد اصابت گلوله‌های جنگی به کشورمان
 
دیدارنیوز - علیار راستگو اظهار کرد: اصابت چندین راکت، خمپاره و گلوله جنگی از سوی طرفین درگیر در قره‌باغ به برخی از روستاهای مرزی استان، باعث خسارات مادی به مناطق مسکونی و غیرمسکونی در این روستاها شده است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران، مراتب اعتراض و تذکر خود را به هر دو کشور درگیر اعلام کرده و بر این اساس، تحت هیچ شرایطی، نباید گلوله‌های جنگی به خاک کشور ما اصابت کند.

وی تشریح کرد: استاندار آذربایجان شرقی هم با ارسال یادداشت رسمی به وزارت امور خارجه، خواستار پیگیری سفرای جمهوری اسلامی ایران در هر دو کشور درگیر، برای پیشگیری از تکرار حوادث مشابه شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، از ملاقات‌های مرزی جداگانه میان مسئولان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با مرزبانی ارمنستان و جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت: در این دیدارهار نیز مراتب اعتراض شدید کشورمان نسبت به حوادث پیش آمده اعلام شده است.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی تأکید کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، اوضاع را به دقت رصد کرده و تحت کنترل دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از مرزنشینان به عنوان حافظان منافع جمهوری اسلامی ایران نام برد و گفت: مرزبانان و مسئولان منطقه، تذکرات لازم را به مردم ارائه کرده‌اند و ما نیز از تمامی مردم ساکن در نوار مرزی و مسافران درخواست داریم که از تجمع در حاشیه رود ارس جداً خودداری کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: