تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

در حالیکه برخی مسئولان فرودگاهی از لغو هفتگی برخی پرواز‌های داخلی توسط ایرلاین‌های مختلف خبر داده اند، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش پرواز‌های داخلی توسط ایرلاین‌های مختلف خبر داد و گفت: به زودی پرواز‌های بجنورد – عشق آباد برقرار خواهد شد.

کد خبر: ۷۲۶۶۱
۱۲:۰۳ - ۱۲ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ در روز‌های گذشته محمد ابراهیم قدمگاهی، مدیر فرودگاه شهدای بجنورد درباره علت لغو پرواز‌های این فرودگاه گفت: معمولا پرواز شرکت‌های هواپیمایی به مقصد بجنورد به علت کمبود ناوگان و نیاز آن به بررسی فنی دوره‌ای هواپیما، شیوع ویروس کرونا و کاهش سفر لغو میشود در این میان شرکت هواپیمایی ماهان، آسمان و ایران ایر به علت مشکلات مختلف در طول هفته یک تا دو برنامه پروازی خود را لغو می‌کنند.
 
در این خصوص علت لغو پرواز‌های داخلی در برخی فرودگاه‌ها مانند بجنورد را از تورج دهقانی زنگنه – رئیس سازمان هواپیمایی کشوری – جویا شدیم که در گفتگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: با شروع و گسترش ویروس کرونا در دنیا و به طبع آن در کشور و کاهش شدید مسافر، تعداد پرواز‌های داخلی در ماه‌های اخیر به شدت کاهش یافت، اما پس از اعمال مقررات و پروتکل‌های بهداشتی و نظارت سختگیرانه سازمان هواپیمایی کشوری در راستای رعایت پروتکل ها، با روند رو به رشد در پرواز‌های داخلی مواجه هستیم.
 
وی افزود: در خصوص پرواز‌های بجنورد نیز وضعیت به همین شکل بوده است. به عنوان مثال در حال حاضر هواپیمایی ماهان روز‌های دوشنبه و جمعه به این شهر پرواز دارد. هواپیمایی آسمان نیز که به دلیل اشاره شده، پرواز‌های خود به بجنورد را در ماه‌های اخیر قطع کرده بود از اوایل مهر ماه پرواز‌های خود را در روز‌های یکشنبه و پنج شنبه هرهفته برقرار کرده است.
 
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: همچنین ایران ایر نیز سه روز در هفته در روز‌های شنبه، سه شنبه و چهارشنبه پرواز داشته که با اضافه شدن پرواز روز‌های یکشنبه، در هفته چهار پرواز به بجنورد در روز‌های شنبه، یکشنبه و چهارشنبه انجام می‌دهد.
 
از سرگیری پرواز‌های بجنورد – عشق آباد در آینده نزدیک
دهقانی زنگنه همچنین درباره پرواز‌های خارجی فرودگاه بجنورد اینگونه توضیح داد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" انجام پرواز‌های بین المللی منطقه‌ای را در دستور کار قرار داده و پس از بررسی‌های بازرگانی و فنی، پرواز بجنورد به عشق اباد توسط این شرکت برقرار خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: به غیر از عوامل ذکر شده لازم است به این موضوع اشاره کنیم که برقراری و استمرار پرواز‌ها به استقبال مردم از آن‌ها بستگی دارد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: