سرخ‌پوشان پایتخت در دیداری حساس و سرنوشت‌ساز در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا عصر امروز در ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه جاسم بن حمد قطر، به مصاف النصر عربستان خواهد رفت.

کد خبر: ۷۲۶۵۵
۱۲:۰۵ - ۱۲ مهر ۱۳۹۹
پرسپولیس ـ النصر: فینال بزرگ غرب
 
دیدارنیوز – بابک مجیدی: شب موعود فرا رسید. پرسپولیس نماینده شایسته ایران بعد از پشت سر گذاشتن رقبای سرسختی مثل السد و پاختاکور، حالا در فینال غرب لیگ قهرمانان آسیا به دنبال پیروزی و صعود به فینال قاره است. سرخ پوشان امیدوارند با گلزنی ستاره تازه وارد خود یعنی عیسی آل کثیر و درخشش بازیکنانی نظیر بشار رسن، احسان پهلوان، میلاد سرلک، احمد نورالهی، شجاع خلیل زاده و سایر بازیکنان پرتلاش خود و البته اندیشه‌های یحیی گل محمدی، برای دومین بار در سه سال اخیر به فینال آسیا راه پیدا کنند.

از طرف دیگر النصر عربستان با هدایت روی ویتوریا سرمربی پیشین بنفیکا پرتغال و گلزنی ستاره مراکشی خود یعنی عبدالرزاق حمدالله به دنبال صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا هستند. النصر عربستان در طول این سال‌ها با اینکه پول بسیاری خرج کرده، اما در این فصل از لیگ قهرمانان، از بعضی ستاره‌های خودش استفاده نکرده است. بازیکنانی مثل احمد موسی ستاره نیجریه‌ای دو فصل پیش لستر سیتی، نورالدین آمرابات ستاره مراکشی که در بازی ایران با وحید امیری درگیر شد می‌توانست با حضور در این بازی باز هم شاهد تقابل این دو نفر این بار در مرحله نیمه نهایی باشیم.
 
پرسپولیس النصر: فینال غرب آسیا پیش درآمدی برای حضور در فینال

ستارگان این دو تیم بیشتر در خط حمله هستند. به طوری که عیسی آل‌کثیر در نوک خط حمله پرسپولیس در ۳ دیدار گذشته، ۴ گل حساس و سرنوشت ساز به ثمر رساند و به بازیکنی بسیار محبوب میان هواداران بدل شده است. از طرف دیگر عبدالرزاق حمدالله ستاره مراکشی و کاپیتان تیم النصر مهاجمی زهردار و خطرناک است. او در کل این فصل لیگ قهرمانان ۶ گل به ثمر رسانده، اما رکورد جالبتر او این است که در ۱۳۷ بازی قبلی خود ۱۳۸ گل  زده است. در واقع این مهاجم به طور متوسط یک گل در هر بازی به ثمر رسانده است.
 
تحلیل فنی AFC از عملکرد این دو بازیکن را می‌توانید در عکس زیر ببنید:
 
پرسپولیس النصر: فینال غرب آسیا پیش درآمدی برای حضور در فینال

پرسپولیس و النصر در مرحله گروهی ۵ سال پیش دو بار به مصاف هم رفتند که حالا شباهتی به ۵ فصل پیش خود ندارند. آن زمان هنوز رقبای عربستانی هنوز در فکر بازی‌های سیاسی و کشاندن مسابقات به زمین ثالث نبودند. پرسپولیس در بدترین شرایط روحی روانی و تغییرات پی در پی مربیان خود قرار داشت و از طرف دیگر النصر مثل امروز خیلی پر قدرت نبود. پرسپولیس در بازی رفت با ۳ گل مغلوب حریف عربستانی‌اش شد و در دیدار برگشت با پنالتی مهدی طارمی و آن حرکت به نشانه بریدن سر النصر در شادی پس از گلش موفق شدند النصر را در رزشگاه آزادی شکست دهد.
 
پرسپولیس النصر: فینال غرب آسیا پیش درآمدی برای حضور در فینال

پرسپولیس با هدایت یحیی گل محمدی با آماری که تا قبل از این به ثبت رسانده موفق شده است، در هربازی دقت پاس ۸۴%، شانس موقعیت گلزنی در هر بازی را به ۶۳ بار، ۵۷% مالکیت توپ و میدان، در نبرد‌های نفر به نفر ۴۸ بار پیروز، ۲۶ بار به سمت دروازه حریفان شوت زده و متوسط ۱.۴ گل در هربازی را به ثبت برسانند.
 
پرسپولیس النصر: فینال غرب آسیا پیش درآمدی برای حضور در فینال

از طرف دیگر شاگردان روی ویتوریا تا قبل از این بازی، ۸۱% دقت پاس صحیح را در هربازی به ثبت رساندند، ۶۹ بار در موقعیت گلزنی برای خود ایجاد کردند، ۵۲% مالکیت توپ را در اختیار داشتند، در نبرد‌های نفر به نفر ۵۱ بار به پیروزی رسیدند، ۳۲ بار به سمت دروازه رقبای خود شوت زدند و در هر بازی متوسط ۱.۵ گل را به ثبت رسانده‌اند.
 
پرسپولیس النصر: فینال غرب آسیا پیش درآمدی برای حضور در فینال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: