تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه همه ارکان حاکمیت باید خود را ملزم به رعایت حقوق شهروندی بدانند، تاکید کرد: برخی اخباری که از وخامت وضعیت جسمانی فعالان مدنی که در زندان به سر می‌برند به‌ویژه زنان زندانی شنیده می شود، نگران‌کننده است.

کد خبر: ۷۲۶۱۷
۱۲:۴۵ - ۱۱ مهر ۱۳۹۹
عارف: همه ارکان حاکمیت باید خود را ملزم به رعایت حقوق شهروندی بدانند
 
دیدارنیوز - محمدرضا عارف در نشست مشترک هیات مدیره بنیاد امید ایرانیان با روسای استانی این بنیاد که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی بر ضرورت آسیب‌شناسی فعالیت‌های بنیاد امید در دهه اول با توجه به اساسنامه و مأموریت‌های این نهاد مدنی تأکید کرد و گفت: یکی از اولویت‌های مهم بنیاد امید باید تدوین برنامه راهبردی ۵ ساله این بنیاد با توجه به آسیب‌شناسی فعالیت‌ها، شرایط کشور، اولویت‌های موردنظر مردم و  شرایط منطقه و بین‌الملل باشد.

وی با اشاره به لزوم توسعه واحدهای استانی بنیاد امید ایرانیان به‌صورت خوداتکایی و ارجاع کارهای مطالعاتی به آنها تصریح کرد: باید تلاش شود از جوانان باانگیزه و بانشاط در امور اجرایی و کمیته‌های بنیاد امید استفاده شود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به‌ ضرورت توجه به امور خیریه و ایجاد واحدها و تشکل‌های مربوطه در این راستا بر ضرورت همکاری با سازمان‌های مردم‌نهاد در چارچوب فعالیت‌های این بنیاد و نیز همکاری با دستگاه‌های اجرایی و نهادها و مؤسسات برای حل مشکلات کشور تأکید کرد.

عارف با توصیه به لزوم ارتباط با سازمان‌های بین‌المللی، خاطرنشان کرد: بنیاد امید ایرانیان باید در جهت بازسازی و ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی و نیز تقویت اتحاد و انسجام ملی با اولویت قرار دادن  به منافع ملی تلاش کند.

وی با بیان اینکه توجه و رعایت حقوق شهروندی از دغدغه‌های جدی اعضای بنیاد امید ایرانیان است، خاطرنشان کرد: همه ارکان حاکمیت باید خود را ملزم به رعایت حقوق شهروندی بدانند و این موضوع تنها در شعار کفایت نمی‌کند و باید در عمل حق‌ و حقوق آحاد شهروندان محترم دانسته شود، البته که قوه قضاییه به‌عنوان نهادی که صیانت از حقوق شهروندی از وظایف ذاتی آن است باید بیش از دیگر نهادها در پاسداری از حقوق شهروندی پیشتاز باشد.

عارف در همین راستا تأکید کرد: برخی اخباری که از وخامت وضعیت جسمانی فعالان مدنی که در زندان به سر می‌برند به‌ویژه زنان زندانی شنیده می شود، نگران‌کننده است و درخواست من از مسئولان این است که اجازه ندهند با برخوردهای سلیقه‌ای با فعالان مدنی حقوق شهروندی آنان نادیده گرفته شود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان تصریح کرد: راه پایان دادن به منازعات سیاسی در کشور گفتگوی ملی با همه جریان‌های سیاسی و نهادهای داخل نظام در چارچوب قانون اساسی است.
وی در پایان بر ضرورت رسیدن به حکمرانی خوب با استفاده از جذب نخبگان و فرهیختگان کشور به‌ویژه جوانان تأکید کرد.


منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: