تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.
فرصتی برای قدم‌زدن در خیابان‌های تهران ناصری در منطقه 12:

شهردار منطقه 12 از برگزاری ‌برنامه‌هایی همچون تعزیه شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون و دوره‌های آموزشی بلدمحله برای اولین‌بار در هفته تهران خبر داد.

کد خبر: ۷۲۴۲۰
۱۲:۳۵ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹


 علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه، از برگزاری ویژه‌برنامه‌های هفته تهران با شعار مکتب تهران و محوریت گردشگری مذهبی به دلیل قرارگیری در ایام ماه صفر، اربعین حسینی و سوگواری برای اهل بیت (ع)، ضمن توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی در این منطقه خبر داد.

 


سعادتی، منطقه 12 را به عنوان قلب طهران، یکی از اصلی‌ترین قطب‌های تهران‌گردی خواند که همه‌ساله در ایام هفته تهران، پذیرای تهرانگردان بی‌شماری است و گفت: این منطقه با توجه به نقشه‌های تاریخی دوره قاجاریه، در حصار ناصری قرار داشته و به همین دلیل به تهران ناصری نیز شهرت دارد؛ بنابراین از جاذبه‌های غنی گردشگری تاریخی و فرهنگی برخوردار است و این امر، وقتی صحبت از هفته تهران باشد، مسؤولیت ما را در منطقه‌ای که آن را همواره مهمانخانه شهر نامیده‌ایم، دوچندان می‌کند.

 


وی ضمن اشاره به قرارگیری در ایام ماه صفر و اربعین حسینی، محوریت برنامه‌های هفته تهران سال جاری را با شعار مکتب تهران، «گردشگری مذهبی» معرفی کرد و افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا، چندین برنامه در قالب گردشگری آنلاین مذهبی خواهیم داشت که شامل روایت آیین و رسوم بازار تهران در ایام محرم، 12 مهر در بازار تهران، روایت تعزیه و آیین‌های سنتی، 13 مهر در کاخ گلستان، روایت آیین و رسوم سایر اقوام در تهران، 14 مهر در حسینیه عرب‌ها و روایت تکیه‌ها و حسینیه‌های تهران، 15 مهر در حسینیه سادات اخوی خواهد بود که این برنامه‌ها توسط استادانی نظیر فتحعلی‌بیگی، عالم‌نژاد، حدادی و تکمیل همایون به اجرا درمی‌آید و با همکاری موزه ارتباطات از شبکه‌های مجازی نظیر فیلیمو، آپارات و... پخش خواهد شد.

 


شهردار منطقه 12 همچنین از اجرای «نمایشنامه‌خوانی» در سرای کاظمی خبر داد و ضمن تأکید بر اهمیت بازیابی هویت شهری در احساس تعلق به شهر تصریح کرد: شهرها با تنوع سبک‌های معماری و ویژگی‌های فرهنگی از هم تفکیک می‌شوند و حفظ این تنوع، هویت شهری ما را می‌سازد؛ از‌این‌رو با بهره‌گیری از فرصت‌ هفته تهران باید به شناسایی و معرفی این المان‌ها و عناصر فرهنگی پرداخت که خوشبختانه از جاذبه بسیاری برای شهروندان به‌ویژه نسل جوان برخوردار است.

 


وی ادامه داد: عمارت سرای کاظمی واقع در محله امامزاده یحیی (ع) یکی از این بناهای تاریخی است که با حفظ آن کوشیده‌ایم به این اهداف دست یابیم و اکنون در فرصت هفته تهران «نمایشنامه‌خوانی» با موضوع تهران توسط هنرمندان پرآوازه در روزهای 13 تا 15 مهرماه در این بنا به اجرا درمی‌آید که مورد توجه علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

 


سعادتی نشست تخصصی و تقدیر از انجمن‌ها، روزنامه‌نگاران و فعالان حوزه تهران‌شناسی در 12 مهرماه در خانه سردار اسعد بختیاری، تجلیل از فعالان حوزه گردشگری در 13 مهرماه در موزه ارتباطات، تعزیه شهادت امیرکبیر در 14 و 15 مهرماه در مدرسه تاریخی دارالفنون و برگزاری دوره‌های آموزشی بلدمحله در ایام 7 تا 20 مهر در بوستان دکتر حسابی با مشارکت دفتر نوسازی سنگلج و مؤسسه تهران‌شناسی را از دیگر برنامه‌های این ایام برشمرد و گفت: تعزیه شهادت امیرکبیر و دوره‌های آموزشی بلدمحله برای اولین‌بار است که در هفته تهران در این منطقه به اجرا درمی‌آید؛ همچنین تاکنون از سری برنامه‌های هفته تهران، آیین تجلیل از کادر درمان در مواجهه با بیماری کرونا در 5 مهر در موزه ارتباطات و تور ویژه کوتاه‌قامتان در 5 مهر در موزه پمپ بنزین و سرای کاظمی به اجرا درآمده که این تور با همکاری انجمن کوتاه‌قامتان و موزه پمپ بنزین به اجرا درآمد.

 


وی با اشاره به ظرفیت فضای مجازی در اجرای برخی برنامه‌ها نیز توضیح داد: برگزاری مسابقه مجازی «مشق طهران» ویژه کودکان در ایام 5 تا 20 مهر در صفحات مجازی و فضاهای تبلیغاتی منطقه، همچنین تولید محتوا با محوریت شعار مکتب تهران با 7 موضوع ابلاغ‌شده توسط ستاد گردشگری از 12 تا 18 مهر و در نهایت تبلیغات و اطلاع‌رسانی از 5 تا 20 مهر در همین فضاها از جمله برنامه‌هایی است که با استفاده از ظرفیت فضای مجازی به اجرا درمی‌آید.

 


شهردار قلب طهران در پایان از اجرای برنامه‌هایی با مشارکت بخش خصوصی سخن گفت و در تشریح آنها بیان کرد: تور سبز (دوچرخه) در 8 مهر برای بازدید از کاخ گلستان و عمارت مسعودیه و 13 مهر از تجریش تا بازار، همچنین گشت با اتوبوس دو طبقه در 15 مهر برای بازدید از کاخ گلستان و عمارت مسعودیه نیز برگزار خواهد شد.

 

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه 12

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: