تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

منبعی در سرویس‌های امنیتی شبه‌جزیره کریمه از پرواز هواپیما‌های شناسایی آمریکا در نزدیکی مرز‌های کریمه خبر داد.

کد خبر: ۷۲۳۱۸
۱۲:۲۷ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از روسیا الیوم، منبعی در سرویس‌های امنیتی شبه‌جزیره کریمه گفت که پرواز‌های شناسایی هواپیما‌های بدون سرنشین اوکراینی در نزدیکی مرز‌های کریمه از ابتدای سال ۲۰۲۰ عملا متوقف شده و هواپیما‌های آمریکایی جایگزین آن‌ها شده‌اند.
 
این منبع افزود: «پهپاد‌های سنگین آمریکایی "گلوبال هاوک‌" جایگزین آن‌ها در جاسوسی در قلمرو روسیه شده‌اند.»
 
وی در ادامه گفت: «اکنون فعالیت پهپاد‌های اوکراینی در مرز شبه‌جزیره کریمه متوقف شده و پهپاد‌های آمریکایی بر فراز منطقه دریایی اقتصادی شبه‌جزیره پرواز می‌کنند.»
 
این منبع اظهار داشت که طرف اوکراینی در پاسخ به اقدامات تحریک‌آمیز پهپاد‌های خود در نزدیکی مرز‌های روسیه چندین درس سخت گرفته است که به محض نفوذ به مرز روسیه سرنگون شدند. 
 
به گفته وی، در سال ۲۰۱۹، پهپاد‌های اوکراینی به منظور تحریک پدافند هوایی روسیه به طور دوره‌ای در امتداد مرز‌ها پرواز می‌کردند.
 
این منبع خاطرنشان کرد که پدافند هوایی روسیه هر پهپادی را که به مرز روسیه نزدیک می‌شود، رصد و رهگیری کرده و برای اختلال فعالیت آن تلاش می‌کند و در صورت ادامه، سیستم موشکی ضد‌هوایی «پانتسیر» وارد عمل می‌شود.
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: