رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اولویت دریافت واکسن برای کارکنان مراکز بیمارستانی، زنان باردار و مبتلایان به بیماری‌های خاص است.

کد خبر: ۷۲۳۰۰
۱۰:۱۶ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به گزارش وزارت بهداشت، محمد مهدی گویا روز دوشنبه با بیان این مطلب افزود: در روز شنبه پنجم مهر حدود نیمی از مقدار تعیین شده (تخصیص ۱.۵ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا) به معاونت بهداشت وزارت بهداشت تحویل داده شد که بلافاصله با هماهنگی قبلی، توزیع در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور آغاز شد. روند تحویل واکسن به سردخانه مرکزی واکسن در روز ۶ و ۷ مهر نیز ادامه دارد و به همین شکل توزیع به استان‌ها و شهرستان‌ها استمرار خواهد داشت.
 
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین گفت: با توجه به بعد مسافت و تعدد مراکز و واحد‌های عملیاتی، توزیع واکسن در سطح کشور طبعا زمانبر است که با تلاش شبانه روزی کارکنان شبکه‌های بهداشتی کشور در حال انجام است. ارائه خدمات واکسیناسیون در تعدادی از مراکز از روز شنبه و یکشنبه (۵ و ۶ مهرماه) آغاز شده و با توجه به روند توزیع قطعا از امروز (یکشنبه) در همه واحد‌های عملیاتی واکسیناسیون برای گروه‌های اولویت دار اعلامی انجام می‌شود.
 
گویا افزود: واکسن آنفلوانزا هیچ تاثیری در پیشگیری از بیماری کووید۱۹ ندارد نکته مهم رعایت دستورالعمل‌های پیشگیرانه و فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری از ویروس کرونای جدید در حین دریافت واکسن آنفلوانزا است که در صورت عدم رعایت می‌تواند سبب گسترش خطر انتشار کرونا شود. انتظار می‌رود افرادی که جزو گروه‌های در معرض خطر بیماری آنفلوانزا هستند به صورت تلفنی با مراکز بهداشتی هماهنگی قبلی انجام دهند و ضمن اخذ نوبت مراجعه کنند تا در زمان مراجعه از خدمات سریعتر، اتلاف وقت کمتر و همچنین بدون تجمع و ازدحام بهره‌مند شوند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: