تیتر امروز

خرابکاری جدید در نطنز؟
اسرائیل در تکاپوی برهم زدن میز مذاکرات وین

خرابکاری جدید در نطنز؟

شب گذشته رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه تلویزیونی نگاه یک از دستاورد‌های هسته‌ای کشور می‌گوید، صبح خبر از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز می‌آید. آیا حمله دیگری رخ...
بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

ساعتی بعد از آنکه مصطفی ادیب نخست وزیر مکلف از تشکیل دولت لبنان استعفا داد، میشل عون رییس جمهوری این کشور استعفای وی را پذیرفت.

کد خبر: ۷۲۱۸۵
۱۳:۰۵ - ۰۵ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ حساب کاربری ریاست جمهوری لبنان در توئیتر با علام قبول استفعای مصطفی ادیب از سوی میشل عون، به نقل از رییس جمهوری این کشور نوشت:مطابق با الزامات قانون اساسی اقدامات مقتضی را انجام خواهد داد.
 
مصطفی ادیب نخست وزیر مکلف ساعتی پیش اعلام کرد که از تشکیل دولت انصراف داده است.
 
به گزارش پایگاه خبری العهد لبنان وی بعد از دیدار با میشل عون رییس جمهوری لبنان در کاخ بعبدا گفت: برای من روشن شد توافقی که به خاطر آن ایفای ماموریت ملی در لبنان را پذیرفتم وجود ندارد.
 
ادیب از مردم لبنان عذرخواهی کرد و افزود: شرایط من از سوی جریان‌های سیاسی محقق نشد.
 
وی طرح امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه برای لبنان را صادقانه ارزیابی کرد و اظهار داشت: ابتکار عمل رییس جمهوری فرانسه باید ادامه یابد.
 
مصطفی ادیب جمعه شب با میشل عون در کاخ ریاست جمهوری دیدار کرده بود بدون اینکه لیستی از اعضای کابینه خود ارایه کند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: