تیتر امروز

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

سخنگوی کاخ سفید با سرزنش کردن سران تشکیلات خودگردان و دیگر نهادهای فلسطینی به دلیل بی‌دولت ماندن آنها تا کنون، مدعی شد که واشنگتن موافقت تل‌آویو با نقشه مکانی تشکیل دولت مستقل فلسطین را گرفته است.

کد خبر: ۷۲۱۴۰
۱۵:۰۹ - ۰۴ مهر ۱۳۹۹
سخنگوی کاخ سفید: موافقت اسرائیل با تشکیل دولت فلسطینی را گرفتیم
 
دیدارنیوز - در حالی که مسئولان مختلف رژیم صهیونیستی از نخست‌وزیر گرفته تا نمایندگان کنست جملگی مخالفت خود با تشکیل دولت فلسطینی مستقل ذیل طرح موسوم به «معامله قرن» را اعلام کرده‌اند اما «مورگان اورتگاس» سخنگوی کاخ سفید مدعی است که آمریکا موافقت تل‌آویو در این زمینه را کسب کرده است.

اورتگاس شامگاه پنجشنبه طی سخنرانی در همایش سالیانه روزنامه «جروزالم‌پست»، با بیان اینکه برقراری روابط بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی قویاََ به نفع آمریکا است، گفت: «صلح برای اسرائیل به عنوان یکی از قوی‌ترین متحدان ما در جهان، برای امنیت ملی آمریکا بسیار مهم است... ما شراکت نزدیکی با امارات و بحرین داریم، ما در آنجا نیرو و پایگاه نظامی، روابط اقتصادی و دیپلماتیک طولانی مدتی داریم».

بر این اساس، وی دیدگاه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به کشورهای عربی را مانند یک بنگاه‌دار توصیف کرده و اظهار داشت: «بخشی از فلسفه دولت ترامپ برای برقراری صلح، این است که شما فقط از طریق قدرت می‌توانید صلح را به دست بیاورید. شما نمی‌توانید از طریق مسامحه با دشمنان به صلح برسید».

به نوشته وبگاه جروزالم‌پست، این مقام آمریکایی با ادعای اینکه سازش بین ابوظبی و منامه با تل‌آویو عصر جدیدی را در منطقه آغاز کرده، افزود: «دیدگاه ترامپ برای صلح شامل تشکیل دولت فلسطین نیز هست».
اورتگاس مدعی شد: «ما برای اولین بار توانستیم موافقت اسرائیل با [نقشه مکانی] یک دولت فلسطینی را دریافت کنیم. تنها کسانی که [تشکیل] یک دولت فلسطینی را به میز مذاکره آوردند، آمریکایی‌ها بودند».

وی سپس سران نهادهای فلسطینی را مقصر عدم پیشرفت در موضوع تشکیل دولت مستقل برای آنها معرفی کرده و گفت: «فلسطینی‌ها نباید از اماراتی‌ها یا بحرینی‌ها یا اسرائیلی عصبانی باشند، بلکه باید از سران خود [خشمیگن باشند]... خاورمیانه در حال تغییر است و سران فلسطینی باید برای مردم خود اقدام کنند».

پیش از این، «هند مانع العتیبه» مدیر ارتباطات استراتژیک وزارت خارجه امارات با ادعای اینکه ابوظبی هنوز به تشکیل دولت فلسطینی مستقل متعهد است، لازمه آن را اما همزیستی مسالمت‌آمیز با صهیونیست‌ها دانست.

این در حالی است که «یولی ادلستاین» وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی ضمن مخالفت علنی با تأسیس دولت فلسطینی مستقل ذیل هرگونه توافق سازش، مدعی شد که هنوز از طرح اشغال کرانه باختری دست نکشیده‌اند.


منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: