تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

تیم‌های محلی در شهر رقه سوریه اعلام کردند که نیازمند حمایت بین المللی و کمک فنی برای تعیین هویت قربانیان جنایت‌های داعش هستند و اینکه این جسد‌ها به عنوان شاهد و گواهی بر جنایت‌های این گروه مستندسازی شود.

کد خبر: ۷۲۰۰۹
۱۲:۲۰ - ۰۲ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از الحره، خانواده‌های قربانیان خواهان دادن اولویت به آن‌ها برای شناسایی پیکر نزدیکان دفن شده خود در گور‌های دسته جمعی هستند تا مجدداً بتوانند آن‌ها را تدفین کنند.
 
شورای مدنی رقه اعلام کرد که ۲۸ گور دسته جمعی را از زمان شکست داعش در سال ۲۰۱۹ شناسایی کرده است. این شورا ادعا کرد که در این گور‌ها حدود ۶۳۰۰ جسد وجود دارد.
 
اسامه الخلف، سخنگوی شورای مدنی رقه گفت، در صورتی که هر جسد شناسایی شود، به خانواده‌اش تحویل داده می‌شود تا به صورت مناسبی دفن شود، اما برای کسانی که هویت‌شان شناسایی نمی‌شود، مسئولان محلی دو مقبره در خارج از رقه برای تدفین آن‌ها اختصاص داده‌اند.
 
وی گفت: تلاش‌ها برای خارج کردن این پیکر‌ها و شناسایی آن‌ها با ابزار‌های ابتدائی همچون بیل صورت می‌گیرد و ما تجهیزات لازم را برای شناسایی دی ان‌ای آن‌ها نداریم.
 
شبکه حقوق بشر سوریه ۸۶۴۸ مورد ربایش از جمله ۳۱۹ کودک و ۲۲۵ زن را ثبت کرده است و احتمال می‌رود که آن‌ها در گور‌های دسته جمعی توسط داعش دفن شده باشند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: