دبیر کل سازمان ملل در پیامی به مناسبت سی ویکم شهرویورماه روز بین المللی صلح نوشت: دنیای ما با دشمنی مشترک روبرو است؛ ویروسی کشنده که باعث رنجی عظیم می‌شود معیشت را از بین می‌برد و به تنش‌های بین‌المللی کمک و چالش‌های از قبل سهمگین صلح و امنیت را بدتر می‌کند.

کد خبر: ۷۱۸۰۹
۱۰:۲۳ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به گزارش دفتر سازمان ملل متحد در ایران، «آنتونیو گوترش» در پیامی به مناسبت روز بین المللی صلح اظهار داشت: روز بین المللی صلح مختص طرفین درگیر در هر جا است تا سلاح‌های خود را زمین گذاشته و برای توافق تلاش کنند.
 
دبیر کل سازمان ملل با بیان تداوم آسیبی که همه گیری کووید ۱۹ به جهان وارد کرده است، اظهار داشت: فراخوان تلاش همگانی برای صلح بیش از هر زمان دیگری مهم است. به همین دلیل این جانب در مارس درخواست آتش‌بس جهانی دادم. دنیای ما با دشمنی مشترک روبرو است: ویروسی کشنده که باعث رنجی عظیم می‌شود معیشت را از بین می‌برد وبه تنش‌های بین‌المللی کمک و چالش‌های از قبل سهمگین صلح و امنیت را بدتر می‌کند.
 
گوترش افزود: امسال تمرکز روز جهانی صلح بر «با هم به صلح شکل دادن» است. با این روحیه به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد، سازمان ملل متحد، مردم را برای گفتگو جهانی پیرامون شکل دادن به آینده مان و ساخت نسل در زمان‌های سخت، دور هم جمع می‌کند. در این روز‌های فاصله فیزیکی ممکن است نتوانیم کنار هم بایستیم، اما هنوز برای صلح باید در کنار هم باشیم و با هم می‌دانم که می‌توانیم و خواهیم خواست جهانی عادلانه‌تر، پایدارتر و منصفانه‌تر بسازیم.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: