هزارمین گرند پری مسابقات فرمول یک عصر دیروز در پیست موجلو در توسکان ایتالیا برگزار شد و مملو از ماجراهای عجیب و غریب بود.

کد خبر: ۷۱۳۳۰
۱۳:۵۲ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
حواشی عجیب در فرمول یک، چند تصادف و سه بار استارت در پیست موجلو + ویدئو
 
دیدارنیوز ـ آرش راهبر: هزارمین گرند پری مسابقات فرمول یک عصر دیروز در پیست موجلو در توسکان ایتالیا برگزار شد و مملو از ماجرا‌های عجیب و غریب بود. در این مسابقه که پس از سال‌ها در پیست موجلو برگزار شد، لوییس همیلتون راننده مرسدس در جایگاه نخست مسابقه را آغاز کرد، اما در همان استارت نخست والتری بوتاس با یک شتابگیری فوق‌العاده پیش افتاد.

گرندپری توسکان معجون عجیبی از شتاب و توقف بود جایی که برخی خودرو‌ها مثل مرسدس چندین بار شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر را در زمان حدود ۴.۵ ثانیه، دیوانه‌وار طی کردند و از سوی دیگر چند تصادف باعث شد که پرچم قرمز و زرد داوران تکان بخورد و مسابقه متوقف شود.
 
حواشی عجیب در فرمول یک، چند تصادف و سه بار استارت در پیست موجلو + ویدئو

چندین برخورد باعث شد که حتی دو بار در میانه‌های مسابقه، استارت مجدد انجام شود. با این که ۸ خودرو بر اثر سلسله‌ای از تصادف از مسابقه خارج شدند، اما خوشبختانه هیچ یک از رانندگان آسیب ندیدند. در پایان مسابقه لوییس همیلتون برنده شد و به خاطر ثبت بهترین تایم لَپ ۲۶ امتیاز اندوخت تا به قهرمانی فصل نزدیکتر شود. هم‌تیمی او یعنی بوتاس با وجود همه تلاش‌ها و انگیزه‌هایش دوم شد و الکساندر آلبون نیز برای نخستین بار توانست روی سکو بایستد و سوم شود. جالب است که تیم فراری با اینکه در هزارمین مسابقه خود شرکت می‌جست، هیچ نماینده‌ای روی سکو نداشت.    
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: