رئیس جمهوری آمریکا در کتابی که قرار است به زودی درباره وی منتشر شود، گفته "جسد بی سر شوهر عمه رهبری کره شمالی برای مقام‌های ارشد این کشور به نمایش گذاشته شده بود."

کد خبر: ۷۱۱۴۶
۱۲:۱۴ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۹
ترامپ: کیم جونگ اون جسد بی سر شوهر عمه‌اش را در معرض نمایش قرار داد
 
دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری فرانسه، جانگ سونگ-تائک، شوهر عمه کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی در ۲۰۱۳ به خیانت و فساد متهم و در نهایت کشته شد. در گزارش‌های اولیه عنوان شده بود جسد جلوی سگ‌های گرسنه انداخته شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به باب وودوارد، روزنامه‌نگار تحقیقی واشنگتن پست در کتاب جدیدش که قرار است سه‌شنبه منتشر شود، گفته است: کیم جونگ اون شوهر عمه خود را کشت و بدنش را روی پله‌های ساختمانی که توسط مقامات ارشد مورد استفاده قرار می‌گرفت، قرار داد. سرش را برید و روی سینه‌اش گذاشت.

اگرچه گزارش‌هایی درباره کشته شدن شوهر عمه رهبری کره شمالی با استفاده از سلاح ضد هوایی منتشر شد، اما کره شمالی هرگز اعلام نکرد که شوهر عمه رهبری این کشور چطور اعدام شد.

گفته‌های ترامپ درباره نحوه اعدام شوهر عمه رهبر کره شمالی نخستین مورد از سوی یک مقام ارشد درباره این مساله است.

مذاکرات اتمی بین پیونگ یانگ و واشنگتن از زمان ناکامی نشست هانوی، ویتنام در سال گذشته میلادی همچنان در بن بست باقی مانده است.

مقام‌های پیونگ یانگ گفته‌اند که پیشنهاد دادند تا تمامی تاسیسات اتمی در منطقه یانگ‌بیون متوقف شوند اما تحلیلگران می‌گویند که کره شمالی چندین تاسیسات اتمی دیگر هم دارد.

بر اساس این کتاب، ترامپ خواستار متوقف شدن فعالیت پنج سایت اتمی در کره شمالی شده است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: