«سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی یکشنبه شب در گفت وگوی تلفنی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بر لزوم سازش میان فلسطینیان و اسرائیل تاکید و روابط حسنه با اسراییل را منوط به تشکیل کشور مستقل فلسطین کرد.

کد خبر: ۷۰۷۱۱
۱۰:۳۶ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۹

ملک سلمان به ترامپ: عادی سازی روابط عربستان با اسرائیل، منوط به تاسیس کشور مستقل فلسطین است

 

دیدارنیوز - «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی یکشنبه شب در گفت وگوی تلفنی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بر لزوم سازش میان فلسطینیان و اسرائیل تاکید و روابط حسنه با اسراییل را منوط به تشکیل کشور مستقل فلسطین کرد.

به نقل از خبرگزاری عربستان سعودی (واس)، ملک سلمان ضمن قدردانی از آنچه که او تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن صلح به منطقه خواند، بر تمایل عربستان برای دستیابی به راهکار پایدار و عادلانه در مسأله فلسطین و رسیدن به صلح تأکید کرد و گفت که این نقطه اصلی شروع تلاش‌های ریاض و ابتکار عمل صلح عربی است.

وی تصریح کرد که اگر کشور مستقل با نام فلسطین تاسیس نشود نمی توان انتظار داشت که روابط کشورش با اسرائیل عادی شود.

سلمان بن عبدالعزیز در این تماس تلفنی همچنین درباره روند اجلاس گروه ۲۰، که ریاض ریاست دوره‌ای آن را در سال جاری برعهده دارد و نیز تلاش‌ها برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا و کاهش پیامدهای این پاندمی با رئیس جمهوری آمریکا گفت وگو کرد.

شاه سعودی تأکید کرد که تداوم ریاست این کشور بر اجلاس گروه ۲۰، باعث تداوم حمایت ریاض از اقدامات کشورهای عضو در مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح انسانی و اقتصادی می‌شود.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

در روزهای اخیر تماس‌ها و روابط دیپلماتیک میان امارات و رژیم صهیونیستی طبق توافق یادشده افزایش یافته است.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: