کد خبر: ۷۰۴۶۹
۱۰:۰۲ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۹
مهدی شیرزاد: امکانات سرای محلات را نمی توان بدون قواعد قانونی در اختیار افراد قرار دا
 
دیدارنیوز - مهدی شیرزاد رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشارکت های اجتماعی در محلات شهر تهران (مدیریت محله) در ابتدای این گفتگوی تلفنی و پس از استماع نظرات شهروندانی که در خصوص مسائل مدیریت محله با برنامه ارتباط برقرار کرده بودند گفت: باعث خوشحالی است که موضوع مدیریت محله مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است و دغدغه شهروندان محسوب می شود زیرا پیش از این بسیاری از شهروندان ساکن تهران حتی از وجود سرای محله در محله خود بی خبر بوده اند. این که امروز سرای محله، مساله و دغدغه مورد توجه مردم و رسانه شده، افتخاری برای این دوره مدیریت شهری است.

شیرزاد در پاسخ به سوال مجری برنامه پارک شهر در خصوص وضعیت حقوقی و جایگاه قانونی مدیران محله در ساختار شهرداری تهران گفت: در تمامی دستورالعملهای تدوین شده از ابتدای فعالیت مدیریت محله تا کنون آمده است که مدیران محله کارمند شهرداری نیستند و هیچ رابطه تشکیلاتی با شهرداری تهران ندارند و اداره سرای محلات به صورت خودگردان می باشد.

وی افزود: در دوره قبل مدیریت شهری نهادی را تاسیس کردند که وضعیت حقوقی روشنی نداشته و حتی در ازای در اختیار قرار دادن امکاناتی نظیر ساختمان سرای محله و فضاهای مختلف آموزشی و ورزشی هیچ ضمانت قانونی مشخصی دریافت نمی گردید یا اینکه سلیقه ای برخورد می شد. از لحاظ قانونی، شرعی و اخلاقی نمی توان امکانات را به شخصی داد بدون اینکه نحوه بهره برداری و ساز و کارهای حقوقی و نظارتی آن مشخص شده باشد. نتیجه چنین وضعی بی انضباطی اداری خواهد بود که امروز شاهدیم.

رییس دبیرخانه ستاد مدیریت محله تصریح کرد: در حال حاضر این ستاد، قدم هایی را برای حل برخی مشکلات بهره برداری از سراهای محلات، از طریق عقد توافقنامه مشارکت در اجرای فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی سرای محلات برداشته است که ظاهراً به مذاق بعضی خوش نیامده است.

وی در ادامه و در خصوص سوال مجری برنامه رادیویی پارک شهر که در خصوص اداره کرد هزینه های سرای محلات پرسیده بود گفت: با تحقیق آماری می گویم اگر مجموع هزینه های تمام شده سرای محلات را لحاظ کنید، با وجود خودگردانی، حداقل 70 درصد هزینه های سراهای محلات را شهرداری تهران به صورت یارانه های پیدا و پنهان برای سرپا نگه داشتن این زیرساخت محلی و تقویت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در سطح محلات، می پردازد.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: