تیتر امروز

فائزه هاشمی؛ جسارت، صداقت، تناقض!

فائزه هاشمی؛ جسارت، صداقت، تناقض!

کدام سیاستمدار کاندیدا می‌شود و کدام داوطلب انتخابات چه می‌گوید؟ در فضای انتخاباتی فعلی هیچ یک از این‌ها به اندازه سخنان فائزه هاشمی شنیده نمی‌شود؛ کسی که قصد رای ندادن در انتخابات را دارد!

نماینده ارامنه جنوب در مجلس با بیان اینکه شخصیت ویژه تاریخی و زندگی امام حسین (ع) و موضوع محرم امری است که برای همه انسان‌ها دارای ارزش است، گفت: خیلی از ارامنه از سر اعتقادی که دارند در مراسم عزاداری امام حسین (ع) شرکت می‌کنند.

کد خبر: ۶۹۸۳۳
۰۹:۰۰ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ روبرت بگلریان درباره مشارکت هموطنان ارامنه در برگزاری مراسم محرم و عزاداری امام حسین (ع) و چرایی این موضوع گفت: خیلی از ارامنه در کشور در کنار مسلمانان زندگی می‌کنند و درباره محرم، شخصیت امام حسین (ع) و آزادی خواهی ایشان اطلاعات نسبتا خوبی دارند و به این امر احترام می‌گذرند.
 
وی افزود: با توجه به مبانی دینی مشترک، زندگی مشترک فرهنگی و اجتماعی میان مسلمانان و ارامنه در کشور شاهد مشارکت ارامنه در مراسم عزاداری امام حسین (ع) هستیم، اعتقاد به خداوند و اعتقاد به احکام خداوند در جهت آزادی خواهی و حق طلبی در میان ادیان الهی و ابراهیمی مشترک است، از سوی دیگر شخصیت ویژه تاریخی و زندگی امام حسین (ع) و موضوع محرم امری است که برای همه انسان‌ها دارای ارزش است، این امر در فطرت انسان است که در پی آزادگی، عدالت و دادخواهی و زندگی خداپرستانه قدم بردارد.
 
بگلریان عنوان کرد: خیلی از ارامنه به احترام همسایگان مسلمان خود در مراسم عزاداری شرکت می‌کنند و یا خیلی از آن‌ها از سر اعتقادی که دارند در امر برپایی مراسم عزاداری و انجام نذورات با هموطنان مسلمان مشارکت دارند، برای مثال در تهیه اقلام غذای نذری مانند برنج و گوشت مشارکت می‌کنند.
 
نماینده ارامنه جنوب در مجلس تصریح کرد: شاید، چون در برخی محل‌ها جمعیت ارامنه در همسایگی مسلمانان بیشتر بوده و در برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) مشارکت داشتند، این تلقی به وجود آمده که ارامنه مراسمی به صورت خاص برگزار می‌کنند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: