معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌ رضوی گفت: اکنون استان در وضعیت هشدار است و ما همچنان به‌ شدت نگران هستیم، چون بیماری وضعیت پایداری ندارد و بسته به عملکرد مردم و رعایت دستورالعمل‌ها تغییر می‌کند.

کد خبر: ۶۹۸۱۳
۱۹:۳۰ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
به هیچ وجه به مشهد سفر نکنید
 
دیدارنیوز - حسن جعفری درباره پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری اظهار کرد: برای مقابله با بیماری کرونا و اجرای برنامه‌ها و مراسم عزاداری در این ایام، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بررسی‌های همه‌جانبه و کارشناسانه به تهیه دستورالعمل عزاداری محرم و صفر اقدام کرده و به تمام کشور نیز ابلاغ شده است.

وی افزود: متعاقب این دستورالعمل، ستادهای استانی با تشکیل جلسات توجیهی و ابلاغ پروتکل‌ها به دستگاه‌های مربوط، زمینه برگزاری عزاداری‌ها را فراهم کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی تصریح کرد: مطابق این دستورالعمل، کارگروهی با عنوان کارگروه مراسم عزاداری محرم و صفر با مسئولیت اداره کل تبلیغات اسلامی ذیل ستاد مقابله با کرونای استان تشکیل شده و با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مربوط به برنامه‌ریزی برای اجرای بندهای ابلاغی اقدام کرده است.

جعفری درباره مفاد این دستورالعمل افزود: در دستورالعمل ابلاغی تقریبا هر آنچه لازم بوده از جمله نحوه عزاداری، نذرها، دسته‌روی، اماکن و... پیش‌بینی و تعیین تکلیف شده و وظایف متولیان و مردم هم مشخص است.

وی ادامه داد: برای عزاداری باتوجه ‌به رفتار ویروس کرونا تدبیر شده است تا کمترین خطر متوجه عزاداران باشد. به‌ عنوان مثال عزاداری در فضاهای سربسته، استفاده از وسایل مشترک (طبل، سنج و...) ممنوع است و متقابلا رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و موادضدعفونی‌کننده الزامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی همچنین درباره آخرین وضعیت استان از نظر شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: خراسان رضوی به ‌لحاظ شرایط خاصش به‌ویژه حضور زائران و مسافران از اقصی نقاط کشور، بستر شیوع گسترده بیماری کرونا را دارد، اما با تدابیر اتخاذ شده در ستاد مقابله با کرونای استان، همت، تلاش مردم و مسئولان، تا به‌ حال وضعیت به‌ خوبی مدیریت و کنترل شده است.

جعفری تأکید کرد: اکنون استان در وضعیت هشدار است و ما همچنان به‌شدت نگران هستیم، چون بیماری وضعیت پایداری ندارد و بسته به عملکرد مردم و رعایت دستورالعمل‌ها تغییر می‌کند.

بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی تاکید کرد: باید مراقبت‌های لازم از طرف مردم و مسئولان مستمر انجام شود، به همین دلیل توصیه اکید داریم که مردم از سراسر استان و کشور به هیچ وجه به‌جز در موارد ضروری به مشهد مقدس سفر نکنند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: