فرمانده نیروی انتظامی گفت: از مردم تقاضا داریم با توجه به فرارسیدن تاسوعا و عاشورا از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند تا شاهد شیوع بیشتر کرونا نباشیم.

کد خبر: ۶۹۸۱۱
۱۸:۰۰ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
درخواست فرمانده ناجا برای خودداری از سفر غیرضروری
 
دیدارنیوز - سردار حسین اشتری در نشست ستاد مقابله با کرونای استان تهران با ارائه گزارشی از عملکرد نیروی انتظامی از آغاز شیوع این بیماری تاکنون اظهار کرد: همه نگاه‌ها به تهران است و ما باید برنامه منسجمی در این خصوص داشته باشیم.

وی تاکیدکرد: حافظان امنیت همچنان در کنار مدافعان  سلامت هستند.

فرمانده ناجا ادامه داد: از آغاز شیوع ویروس کرونا برخورد قاطعی با برخی سودجویان که اقلام موردنیاز بهداشتی مردم را احتکار کرده بودند، صورت گرفت و در همین خصوص برخی نیز در فضای مجازی به دنبال تشویش اذهان عمومی و نگران کردن خانواده‌ها بودند که از همان روزهای نخست شیوع بیماری تعدادی از این افراد را احضار کردیم، برخی بازداشت شدند و به برخی نیز تذکرات لازم داده شد.

اشتری از فرهنگ بالای مردم و اعتمادشان به کارکنان نیروی انتظامی و همکاری در جلوگیری از سفرهای نوروزی همچنین در خانه ماندن آن‌ها در روز طبیعت قدردانی کرد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: پس از این هم ما باید با بیماری کرونا زندگی کنیم و در شرایطی که گفته می‌شود موج دیگری در راه است نیازمند کارهای زیرساختی بیشتری هستیم.

اشتری از تلاش رسانه ها، صدا و سیما و شبکه‌های اجتماعی دلسوز مردم که در ایام کرونا اطلاع رسانی مناسبی انجام دادند، قدردانی و تاکیدکرد: این تلاش‌ها باید بیشتر شود.

فرمانده ناجا اضافه کرد: نیازهای اولیه مردم در این ایام از قبیل ماسک و مواد ضدعفونی کننده باید راحت‌تر در اختیار مردم قرار گیرد و قیمت ماسک باید باز هم کمتر شود.

اشتری درباره عزاداری هیئت‌ها نیز در این شب‌های ماه محرم، گفت: انصافاً بیش از ۹۵ درصد هیئت‌ها موارد تاکید شده را رعایت کرده اند و در آستانه تاسوعا و عاشورا بر ادامه این موارد همچنین اجتناب از سفرهای غیرضرور تاکید کرد.

وی ادامه داد: پس از کادر درمانی و پزشکی بیشترین گروهی که در معرض خطر قرار دارند، پلیس است و  تعدادی از همکارانمان نیز در این راه به شهادت رسیدند.

در این نشست مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، پیشنهادی در خصوص امکان حضور دسته‌های عزاداری در روز عاشورا داد و مکانی هم برای آن در تهران پیشنهاد کرد که فرمانده ناجا در این خصوص گفت: ما اصل این پیشنهاد را خوب و منطقی می‌دانیم و اگر در ستاد ملی کرونا تصویب شود نهایت همکاری را خواهیم داشت.

اشتری در حاشیه نشست ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: نیروی انتظامی به عنوان حافظان امنیت از ابتدا کنار همکاران و حافظان سلامت بوده است.

وی افزود: در این چند روز که از عزاداری ها در ماه محرم می‌گذرد، مردم همه شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کردند که جا دارد از مداحان، وعاظ و هیئت‌ها نیز تشکر کنیم و درخواست ما این است در چند روز باقی مانده به ویژه در تاسوعا و عاشورا نیز همه این ملاحظات رعایت شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس فرمانده ناجا از مردم خواست تا حد امکان از سفرهای غیرضرور اجتناب کنند چرا که برای کشور ایجاد مشکل می‌کند و شیوع بیماری کرونا خودش را در سفرها بیشتر نشان داده است.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: