یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برخی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برای رای آوردن حالت اپوزیسیون به خود می‌گیرند درحالی که باید بدانند کاندیدای ریاست جمهوری هستند نه رهبر اپوزیسیون.

کد خبر: ۶۹۷۷۸
۱۱:۳۸ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۹
سلیمی: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ژست اپوزیسیون نگیرند
 
دیدارنیوز - حجت الاسلام علیرضا سلیمی درباره چالش‌های کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: هر کسی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده کاندیدا می‌شود باید قدرت اجماع سازی داشته باشد اگر چنین ویژگی  نداشته باشند نمی‌تواند در عرصه انتخابات و بعد از آن توفیق چندانی کسب کند.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که ما با آن مواجهه هستیم این است که برخی از کاندیداها برای رای آوردن حالت اپوزیسیون به خود می‌گیرند.  آنها باید بدانند که کاندیدای ریاست جمهوری در نظام جمهوری اسلامی  هستند و نه رهبر اپوزیسیون.

این نماینده اصول گرای مجلس ادامه داد: واقعیت این است برخی از کاندیداها فقط با شعارهای دهان پر کن وارد عرصه می‌شوند در حالی که باید برنامه داشته باشند آن هم برنامه‌ای براساس ظرفیت و امکانات موجود. شعار دادن دردی از مردم دوا نمی‌کنند این که کاندیدایی بگوید مثلا ما با تورم مواجه هستیم، معضل فرار نخبگان داریم یا صنعت ما با چالش مواجه است کافی نیست بلکه باید با توجه به بودجه و امکانات برنامه مشخصی ارائه کند.

سلیمی همچنین اضافه کرد: کسانی که می خواهند کاندیدای ریاست جمهوری شوند باید از ابتدا باید تیم خود را مشخص کنند و در تاریکی حرکت نکنند در این صورت مردم بهتر سره را از ناسره تشخیص می‌دهند و همین جا است که شفافیت خود را نشان می‌دهد.

وی با بیان این که طبق قانون کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری باید جزو رجال سیاسی و مذهبی مدیر و مدبر باشد گفت: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری حتما در 40 سال گذشته مسئولیت‌های در کشور داشته‌اند و حتما نقشی در وضعیت موجود داشتند آنها باید بگویند آیا حاضرند نقش خود را در وضع موجود بپذیرند؟ نباید خود را از این سیستم جدا ببینند طبیعتا اگر کسانی چنین شرایطی داشته باشند لیاقت حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری را دارند وگرنه بهتر است این عرصه را به اهلش واگذار کنند.
 
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: