پاکستان برای جلوگیری از قرار گرفتن در فهرست سیاه «گروه ویژه اقدام مالی» (اف‌ای تی اف) تحریم‌هایی را علیه گروه طالبان وضع کرد.

کد خبر: ۶۹۴۸۰
۱۲:۰۸ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

فردا در تقویم رسمی ایران روز پدر است. مطلب حاضر نگاهی دارد به وضعیت پدران ایرانی در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی امروز ایران و تنگناها و دغدغه‌های بسیاری که با آن مواجهند.

دیدارنیوز ـ به نقل از یورونیوز، پاکستان برای جلوگیری از قرار گرفتن در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی تحریم‌هایی را علیه گروه طالبان، شبکه حقانی، داعش و القاعده وضع کرد.
 
نام «ملا عبدالغنی برادر» مذاکره کننده ارشد گروه طالبان در گفتگو‌های صلح افغانستان نیز در میان ده‌ها نفر از تحریم شدگان دیده می‌شود.
 
اسلام آباد همچنین چند نفر از اعضای شبکه حقانی از جمله سراج الدین حقانی، معاون رهبر طالبان را نیز تحریم کرده است.
 
چند نفر از مقامات امنیتی پاکستان که نخواستند نامشان فاش شود وضع تحریم‌های مالی علیه طالبان را بخشی از تلاش کشورشان برای جلوگیری از قرار گرفتن در فهرست سیاه «اف‌ای تی اف» توصیف کردند.
 
گفته می‌شود، گروه ویژه اقدام مالی با پولشویی و فعالیت گروه‌های تروریستی مبارزه می‌کند.
 
گروه طالبان هنوز به تحریم‌های پاکستان واکنشی نشان نداده است. این در حالی است که بسیاری از رهبران طالبان صاحب کسب و کار یا ملک در پاکستان هستند. تعدادی از آن‌ها نیز از جمله سران شبکه حقانی از دهه ۱۹۸۰ میلادی در پاکستان مستقر شده‌اند.
 
آمریکا و افغانستان در سال‌های اخیر بار‌ها پاکستان را به پناه دادن به گروه طالبان متهم کرده‌اند. در مقابل اسلام آباد همواره این ادعا را رد کرده است.
 
با در نظر گرفتن زمان اعلام تحریم‌های مالی پاکستان علیه طالبان این احتمال مطرح شده است که اسلام آباد قصد دارد این گروه را برای آغاز گفتگو‌ها با دولت افغانستان تحت فشار قرار دهد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: