شبکه یاری کودکان کار اعلام کرد:

شبکه یاری کودکان کار تصمیم دارد به مناسب روزجهانی مبارزه با کار کودک، دو نشست تخصصی به صورت لایو اینستاگرامی با حضور کارشناسان و پژوهشگران کار کودک در روز‌های ۲۲ و ۲۳ خرداد، ساعت ۲۱ الی ۲۲ شب برگزار کند. موضوعات مورد بحثف مباحثی، چون ریشه یابی و اشکال مختلف کار کودک، پیامد‌های اجتماعی- اقتصادی کرونا بر کار کودکان و واکاوی ابعاد مختلف زباله گردی کودکان را دربر می‌گیرد.

کد خبر: ۶۳۱۲۶
۰۸:۵۳ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۹

تیتر امروز

تلخ و شیرین فرزندپذیری و فرزندخواندگی

تلخ و شیرین فرزندپذیری و فرزندخواندگی

گزارش حاضر در امتداد سلسله گزارش‌های دیدار در مورد مقوله فرزندخواندگی تهیه شده است و به روایت خانواده‌هایی می‌پردازد که موفق شدند از هفت خوان پذیرش فرزند بگذرند....

 

لایو اینستاگرامی با موضوع کودکان کار در شب‌های ۲۲ و ۲۳ خرداد

دیدارنیوز-  مرضیه حسینی: در شهریور ماه سال 1382 کارگاه «همفکری برای کودکان کار و خیابان» با همکاری سازمان های دولتی و غیر دولتی مرتبط و یونیسف برگزار شد. در پایان کارگاه پیشنهاد ایجاد شبکه ای به منظور کمک به کاهش مشکلات کودکان کار و خیابان مطرح گردید. تعدادی از سازمان های غیر دولتی با همکاری سازمان های دولتی مرتبط مانند آموزش و پرورش و بهزیستی و ... نشست های هم اندیشی متعددی برگزار کردند و بدین ترتیب بود که شبکه یاری کودکان کار و خیابان با اهدافی از قبیل: تلاش برای حذف کار کودک، تلاش برای ممنوعیت بدترین اشکال کار کودکان، کمک به کاهش کار کودک، انجام حمایت های گسترده از کودکان کار و خانواده‌های آنها و ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی، روانشناختی، مددکاری و قانونی به آنها و همچنین توانمندسازی کودکان کار و خانواده ایشان، تاسیس شد.

 

لایو اینستاگرامی با موضوع کودکان کار در شب‌های ۲۲ و ۲۳ خرداد

شبکه یاری کودکان کار و خیابان، هر ساله به مناسبت روز جهانی مبارزه با کار کودک برنامه های مفصلی به ویژه در حوزه برگزاری نشست های تخصصی برگزار می کند، امسال به دلیل شیوع کرونا و ضرورت رعایت موازین بهداشتی ویژه، مقرر است که نشست های تخصصی در قالب دو برنامه به صورت لایو اینستاگرامی با حضور کارشناسان و پژوهشگران کار کودک در روز‌های ۲۲ و ۲۳ خرداد، ساعت ۲۱ الی ۲۲ شب برگزار شود. موضوعات مورد بحثف مباحثی، چون ریشه یابی و اشکال مختلف کار کودک، پیامد‌های اجتماعی - اقتصادی کرونا بر کار کودکان و واکاوی ابعاد مختلف زباله گردی کودکان را دربر می‌گیرد.

در دو نشست مزبور، کارشناسان و پژوهشگرانی چون دکتر مروئه وامقی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر سیامک زند رضوی، استادیار بازنشسته دانشگاه کرمان و عضو انجمن دوستدران کودک، پیام روشنفکر، عضو هیات علمی دانشگاه بهزیستی و توانبخشی، کامیل احمدی، پژوهشگر و مردم شناس و دبیر گروه جامعه شناسی کودک، مهدی سلطان محمدی، فعال مدنی و قاسم حسنی مدیر انجمن حمایت از کودکان کار، حضور خواهند داشت. مدیریت پنل در شب اول بر عهده مهندس زهرا رحیمی خامنه مدیر عامل جمعیت امام علی و در شب دوم بر عهده مهندس افخم صباغ مدیر عامل موسسه توانمندسازی زنان و کودکان مهر و ماه خواهد بود.

علاقمندان می توانند این دو نشست را در پیج اینستاگرامی شبکه یاری کودکان با همین نام است، دنبال کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: