یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

کد خبر: ۶۲۴۲۹
۱۴:۰۲ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ روح الله متفکر آزاد در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اولین تذکرات کتبی نمایندگان مجلس یازدهم به مسوولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:
 
سید علی موسوی به وزیر کشور: جابجایی سریع و پر حاشیه فرمانداران در فاصله شکل گیری مجلس یازدهم.
 
عباس گودرزی به رئیس جمهور: متاسفانه پس از گذشت سه ماه از سال ۹۹ هنوز افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام نشده، این موضوع را پیگیری کنید.
 
آصفری به وزیر آموزش و پرورش: علت عدم اجرا شدن رتبه بندی معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در سطح کشور. مقتدایی و متفکر آزاد به وزیر کار: توجه به افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری به دلیل تورم بالا.
 
کمال حسین پور و جلال محمود زاده و حبیب زاده و فرشادان به وزیر نیرو و وزیر کشاورزی: دلیل عدم رسیدگی به وضعیت آب شرب شهری و روستایی که اغلب پروژه‌های آبرسانی نیمه تمام رها شده و اعتراضات گسترده نسبت به عدم تامین آب شرب را در شهر‌های محروم شاهد هستیم.
 
مصطفی رضا حسینی به وزیر نیرو: درباره ادغام آب روستایی و شهری که کار غیر کارشناسی است، این امر ستم به روستاییان است این موضوع لغو شود و به پایه‌های نظام که مردم روستا‌ها هستند توجه شود.
 
علیرضا سلیمی به همراه سبزی، علی اکبر کریمی، علیرضا نظری، احمدی بی غش، رشیدی کوچی، فلاحی به وزیر راه: چرا بازار آشفته قیمت مسکن، زمین و اجاره بها مورد تدبیر نیست آیا صدای شکستن استخوان فقرا را نمی‌شنوید سیاست‌های دولت موجب افزایش قیمت در این عرصه شده است، به وزیر کشاورزی: علت افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی مانند سم و عدم پرداخت خسارات ناشی از کرونا به گل کاران. سیاست شما برای موضوع جهش تولید چیست؟
 
نوروزی به وزیر کار: علت تاخیر چند ساله در افتتاح پروژه درمانگاه شبانه روزی رباط کریم، به وزیر راه: علت تاخیر چندین ساله در تکمیل پروژه متروی رباط کریم و شهر پرند، علت تاخیر چندین ساله در تکمیل پروژه خط دو ریل باف شهرستان‌های رباط کریم، بهارستان و اسلامشهر. به وزیر نیرو: علت انجام نشدن پروژه تصفیه خانه شش تهران و طرح الغدیر دو به شهر جدید پرند.
 
سید محمد موحد به رئیس جمهور: جنگل‌ها و منابع طبیعی کهگیلویه و بویر احمد مورد توجه قرار گیرد.
 
ایزدخواه، طغیانی، زنگنه و خاندوزی، رضا خواه، خزریان، متفکر آزاد، میر تاج الدینی، قاسم پور به وزیر کشور: درباره حمله خشونت آمیز عوامل شهرداری کرمانشاه به شهرک فدک و تخریب ناعادلانه مسکن محرومان و فوت خانم آسیه پناهی.
 
مظلومی به وزیر کشور: اعزام بالگرد و امکانات بیشتر برای مهار آتش سوزی.
 
پورابراهیمی به رئیس جمهور: لزوم گزارش هزینه کرد یک میلیارد یورو که برداشت شده از صندوق توسعه ملی است، به وزیر صنعت: لزوم پیگیری و ابلاغ مصوبات ستاد کرونا جهت حمایت از اقدامات اقتصادی به ویژه برای اصناف و بازاریان تا به امروز مصوبات در استان‌های کشور اجرایی نشده است. به وزیر کشاورزی: دلیل عدم توجه به مشکلات ناشی از سیل اخیر در منطقه شهداد و گلبافت کرمان که خسارت زیادی به زمین‌های کشاورزی وارد کرده چیست؟
 
عزیزی به وزیر اقتصاد: دولت اعلام کرد به واسطه مشکلات ایجاد شده کرونا وام گیرندگان برای پرداخت اقساط سه ماه معاف می‌شوند. اما بانک‌های کشور اقدام به کسر حقوق از ضامنین داشتند این اقدام مغایر با تصمیمات بوده است.
 
رفیعی به رئیس جمهور: بی تدبیری‌ها در مهار آتش سوزی‌های جنگل‌های زاگرس.
 
ذاکر به وزیر امور خارجه: پیگیری حقوق صادر کنندگان هندوانه از ارومیه به ترکیه که ۲۰ هزار تن هندوانه در ترکیه در حال خراب شدن است.
 
نوش آبادی به وزیر نیرو: رسیدگی به وضعیت نامطلوب برق بخش جواد آباد و تسریع در احداث پست ۶۲ کیلووات برق این منطقه. به وزیر کشاورزی: رسیدگی به وضعیت نابسامان دام، دامداران و مرغ داران به ویژه تولید کنندگان گوشت قرمز.
 
مقتدایی، زاهدی، میرزایی و متفکر آزاد به رئیس جمهور: ضرورت اجرای بند ه تبصره ۱۲ قانون بودجه ۹۹ درباره پرداخت حقوق ماهیانه و حق الزحمه نیرو‌های خرید خدمت و حق التدریس و موقت آموزش و پرورش که چندین ماه پرداخت نشده است.
 
حاجی به وزیر آموزش و پرورش: تعیین تکلیف رتبه بندی فرهنگیان و اجرای کامل افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری. توجه به مربیان پیش دبستانی و رسیدگی به وضعیت حقوق و بیمه و معیشت آنها.
 
حسن پور به وزیر کار: شفافیت در خصوص عدم پرداخت یارانه‌های معیشتی به افراد تحت پوشش در شهرستان‌های سیرجان و بردسیر و عدم پرداخت تسهیلات به افراد بیکار شده به دلیل شیوع کرونا ویروس.
 
دهمرده، جلال زاده، رسولی نژاد، فرزانه، وحیدی، حاجی پور، اکبری، نصیرآیی و چندی دیگر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: حذف آزمون قبل از ورود به دانشگاه فرهنگیان برای نهضت سواد آموزی‌ها شایسته است وزیر آموزش و پرورش در این باره به کمیسیون آموزش گزارش دهند.
 
علی پور به وزیر راه: وضعیت نابسامان راه سواد کوه و قائمشهر.
 
یعقوب رضا زاده به وزیر راه: عدم تکمیل بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی شهرستان سلماس.
 
میر محمدی به وزیر نیرو: پیگیری ارتقای کیفیت آب شهرستان‌های حوزه انتخابیه.
 
شاکری به وزیر آموزش و پرورش: برگزاری امتحانات حضوری در شرایط ویروس کرونا برای سال نهم دبیرستان.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم