دولت آلمان اعلام کرد، این کشور همچنان به "مشارکت مناسب" خود در قابلیت بازدارندگی هسته‌ای آمریکا و ائتلاف ناتو ادامه خواهد داد.

کد خبر: ۶۰۷۱۲
۱۳:۲۱ - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹

 

دیدارنیوز ـ برلین اعلام کرده چتر هسته‌ای آمریکا در قبال خود را به عنوان بخشی از تعهدش به بازدارندگی هسته‌ای ائتلاف ناتو می‌پذیرد. برخی از سوسیال دموکرات‌های حاضر در دولت ائتلافی آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان اخیرا خواستار خارج شدن بمب‌های هسته‌ای آمریکا از خاک آلمان شدند.

 

اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت فدرال آلمان روز دوشنبه گفت، برلین به "مشارکت مناسب" خود در قابلیت بازدارندگی هسته‌ای ناتو ادامه خواهد داد.

 

آمریکا بر اساس برآورد‌ها نزدیک به ۱۵۰ بمب هسته‌ای را در اروپا شامل پایگاه‌هایی در آلمان، بلژیک، هلند و ایتالیا ذخیره کرده که قابل بارگذاری در جنگنده‌ها از جمله جنگنده‌های کهنه تورنادوی آلمان هستند.

 

اخیرا دو چهره ارشد سوسیال دموکرات‌های آلمان که در ائتلاف با محافظه کاران متعلق به آنگلا مرکل هستند با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات سراسری فدرال آلمان در سال ۲۰۲۱ خواستار خارج ساختن این بمب‌های هسته‌ای از پایگاه هوایی بوشل آلمان شدند.

 

زایبرت در ادامه اظهاراتش در روز دوشنبه گفت، آلمان همچون ناتو چشم به یک جهان عاری ازسلاح هسته‌ای دارد، اما با این حال به مفهوم بازدارندگی هسته‌ای ناتو پایبند بوده و این مساله در توافق سال ۲۰۱۸ مربوط به تشکیل دولت ائتلافی مرکل ذکر شده است.

 

زایبرت خاطرنشان کرد: کشور‌هایی هستند که همچنان تسلیحات هسته‌ای را به عنوان ابزار‌های قابل استفاده در یک درگیری نظامی در نظر میگیرند و ما معتقدیم تا زمانی که وضعیت اینگونه است نیاز است که بازدارندگی هسته‌ای را حفظ کنیم.

 

سخنگوی دولت فدرال آلمان در ادامه اظهاراتش گفت: در این پیش زمینه دولت فدرال آلمان همچنین اطمینان حاصل می‌کند که به شکلی مناسب در حفظ این قابلیت‌های ناتو اقدام کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم