کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان:

سرپرست شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: حداکثر سرعت وزش باد در زابل در شبانه روز گذشته به ۸۶ کیلومتر بر ساعت رسید.

کد خبر: ۵۸۴۰۸
۱۰:۰۳ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۹

باد با سرعت ۸۶ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

دیدارنیوز ـ محسن بستانی اظهار داشت: همانطور که انتظار می‌رفت دیروز وزش باد‌های شمالی در پنج شهرستان شمال استان آغاز شد و دمای هوای زابل را بیش از ۵ درجه سلسیوس کاهش داد.
 
وی افزود: وزش این باد شدید غیر از برخی نقاط مستعد خیزش گردوخاک در شمال استان، تأثیری در کاهش دید و کیفیت هوا در زابل نداشت.
 
سرپرست شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در پاسخ به اینکه آیا آبگیری بخش کوچک تالاب هامون در نبود گردوخاک روز گذشته تأثیر داشته است، گفت: با عنایت به اینکه در سال گذشته ۲۴ روز بیشینه سرعت وزش باد در این شهر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و بیشتر از آن رسیده است. سرعت وزش باد ۲۴ ساعت گذشته برای شمال استان قابل توجه نبود.
 
بستانی ادامه داد: به طور کلی آبگیری تالاب هامون در مقوله کاهش خیزش گردوخاک مؤثر است، اما این تأثیر زمانی چشمگیر می‌شود که این آبگیری پایدار باشد و تمام چشمه‌های تولید گردوغبار موجود در تالاب را پوشش دهد.
 
وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی روز پنج شنبه نیز در نوار غربی و جمعه تا شنبه در نواحی جنوبی وزش باد متوسط تا به نسبت شدید پیش بینی می‌شود.
 
سرپرست شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در باره فعالیت سامانه بارشی نیز گفت: سامانه بارشی همچنان در استان فعال است و انتظار می‌رود روز پنج شنبه فعالیت آن به اوج خود برسد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم