تیتر امروز

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید
گفت‌وگوی دیدار با رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران:

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید

ارائه یک آمار عجیب و غیرعلمی در مورد شیوع بیماری هاری در ایران، بحث‌برانگیز شده،در همین راستا دیدارنیوز گفت‌و‌گویی با دکتر امید مرادی و مجتبی طباطبایی، رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی تهران...
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...

در جلسه شورای امنیت درباره کرونا چه گذشت؟

شورای امنیت سازمان ملل برای نخستین بار برای بررسی همه‌گیری کروناویروس تشکیل جلسه داد اما هنوز برای انجام اقدامی درخصوص این بیماری نتوانسته به توافق برسد.

کد خبر: ۵۷۶۷۴
۱۲:۱۶ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۹

دیدارنیوز - آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در این نشست که به صورت مجازی برگزار شد، درباره بیماری کووید 19 به شورای امنیت گزارش داد و گفت: این بیماری تهدید قابل توجهی برای حفظ صلح و امنیت بین‌المللی است و احتمالا به افزایش ناآرامی‌ها و خشونت‌های اجتماعی بینجامد که توانایی ما را برای مقابله با این ویروس تضعیف خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی افزود: مشارکت شورای امنیت برای کاهش پیامدهای همه‌گیری کووید 19 در زمینه صلح و امنیت حیاتی خواهد بود. در واقع اقدامی از سوی این شورا مبنی بر اتحاد و عزم آن (در راستای مقابله با کرونا) در این مقطع حساس تاثیر بسزایی خواهد داشت.

دیپلمات‌ها، بی‌عملی این شورا در همه‌گیری کرونا را به شدت مورد انتقاد قرار داده‌اند.

ژانگ جون، سفیر چین در سازمان ملل در این نشست اظهار کرد، شورای امنیت باید هرگونه اقدام در راستای سیاسی‌سازی و بدنام کردن را رد کند. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که این ویروس را با نام "ویروس چینی" خوانده، اظهار کرده است که پکن باید سریع‌تر برای هشدار به جهان اقدام می‌کرد.

ژانگ افزود: برای غلبه بر این چالش جهانی نیازمند همبستگی، همکاری، حمایت مشترک و یاری هستیم. این در حالی است که تضعیف اقتصاد دیگر کشورها یا انداختن تقصیر به گردن دیگران نتیجه‌ای نخواهد داشت.

سفیر آمریکا در سازمان ملل در این نشست اظهار کرد: چشمان جهان به هر یک از ماست و باید برای نجات جان‌ها اقدام کنیم. موثرترین راه برای مهار این همه‌گیری، جمع‌آوری اطلاعات برمبنای علمی و دقیق و تحلیل منشاء، مشخصات و گسترش این ویروس است.

این شورا در بیانیه کوتاه خود پس از این جلسه حمایتش را از اقدامات گوترش در زمینه "تاثیرات احتمالی همه‌گیری کووید 19 بر کشورهای تحت تاثیر درگیری" ابراز کرد.

سفیر بلژیک در سازمان ملل به خبرنگاران گفت: ما مدت‌ها منتظر این نشست بودیم. این شست موقعیتی برای ابراز اتحاد در این شورا بود و امیدوارم آغاز پیشرفت در روند دستیابی به یک قطعنامه (در زمینه مقابله با کرونا) باشد.

قطعنامه‌ای از سوی این شورا احتمالا حامی درخواست گوترش برای آتش بس در درگیری‌های سراسر جهان، تلاش برای دسترسی به کمک‌های بشر دوستانه برای مقابله با این ویروس و درخواست برای اتخاذ یک رویکرد هماهنگ جهانی برای مقابله با این بیماری خواهد بود.

گوترش به شورای امنیت گفت: این مبارزه یک نسل و مهم‌ترین دلیل موجودیت سازمان ملل است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی