مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از خسارت ۲۵۰ میلیارد ریالی به حوزه فرهنگ و هنر استان مازندران در بحران کرونا خبر داد.

کد خبر: ۵۷۵۰۵
۱۱:۲۶ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۹

کرونا ۲۵۰ میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و مازندران خسارت زد

دیدارنیوز ـ عباس زارع با اشاره به خسارت ۲۵۰ میلیارد ریالی کرونا به فرهنگ و هنر مازندران اظهار داشت: حوزه ظریف فرهنگ و هنر با رسته‌های متعدد، یکی از حوزه‌هایی است که در بحران ویروس کرونا و طرح قرنطینه اجتماعی دچار خسارات عظیم مالی شده است.
 
وی اضافه کرد: با برآورد کارشناسان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، در سراسر استان، به حوزه‌های هنری از جمله مجتمع‌ها و پردیس‌های فرهنگی، هنری و سینمایی، شرکت‌های تهیه و تکثیر آثار موسیقی، خانه مد و لباس، استودیو‌های صدابرداری، اجرا‌های تئاتر، آموزشگاه‌های هنری…، و حوزه‌های فرهنگی نظیر: ناشران، کتابفروشان، کانون‌های آگهی و تبلیغات، مؤسسات فرهنگی، قرآنی، چاپخانه‌ها، حوزه رسانه‌ها از جمله: روزنامه‌ها، هفته نامه‌ها، پایگاه‌های خبری، مؤسسات مطبوعاتی و رسانه‌ای، رسانه‌های دیجیتال… نزدیک به ۲۵۰ میلیارد ریال خسارت وارد شده است.
 
زارع، ضمن سپاس از طرح حمایتی دولت برای جبران بخشی از خسارت‌های وارده به بخش‌های گوناگون کسب و کار، گفت: با توجه به حضور پررنگ رسانه‌ها و اهالی فرهنگ و هنر استان طی دو ماه اخیر در امر اطلاع رسانی به جامعه و ایجاد پویش در خانه بمانیم، در فضای مجازی، وظیفه خود می‌دانیم تا از این قشر فرهیخته جامعه حمایت کنیم.
 
وی گفت: بدین منظور، موارد فوق طی نامه‌ای به مقام عالی وزارت ارسال و برآورد خسارت این حوزه‌ها را اعلام نمودیم تا در ستاد ملی مبازره با کرونا در راستای حمایت از این بخش تصمیم گیری شود.
 
وی ضمن تقدیر از مساعدت‌های استاندار مازندران تقاضا نمود تا همچون گذشته حامی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان باشد و اعتباری را برای جبران بخشی از خسارات وارده در نظر بگیرد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پایان، ابراز امیدواری کرد که با رعایت نکات بهداشتی و اجرای دقیق طرح قرنطینه هوشمند، دوباره شاهد رونق این بخش مهم از جامعه باشیم.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم