تیتر امروز

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۵)

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با روزشمار مذاکرات وین که ۲ روز دیگر انجام می‌شود با دیدار همراه باشید.
روسیاهی مدیران در جمعه سیاه اصفهان

روسیاهی مدیران در جمعه سیاه اصفهان

دیروز اصفهان صحنه‌های بسیار تلخ و تکان‌دهنده‌ای را تجربه کرد. رسول شکوهی که از ابتدای تجمعات آب در اصفهان این موضوع را پیگیری کرده نگاهی انداخته است به عوامل و ریشه‌های این رخداد تلخ...

دهقان: مجلس مخالف لایحه تفکیک وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت:فضای کلی مجلس مخالف لایحه مربوط به تشکیل وزارتخانه جدید است و چون دولت مطابق قانون برنامه ششم باید حجم دولت را کوچک کند، لذا بعید است که انجام شود.

کد خبر: ۵۷۴۹
۱۳:۳۵ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۷

دیدارنیوز - محمد دهقان با بیان اینکه تفکیک وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در شرایط فعلی اقدامی بیهوده است گفت: دولت هر روز قصد دارد یک وزارتخانه جدید تشکیل دهد، اکنون که کشور درگیر مشکلات مهمتر و بزرگتر اقتصادی است به جای اینکه بیایند مشکلات کشور را حل کنند دنبال اضافه کردن وزارتخانه ها هستند، برخی معتقدند رئیس جمهور قدرت برکناری  برخی وزرای ناکارآمد را ندارد  بنابر این قصد دارد  با تاسیس وزارتخانه جدید هم وزرای قبلی را نگه دارد هم به آدم های جدیدی پست وزارت بدهد .

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: دولت در صدد است سه وزارتخانه تاسیس کند، تاسیس این سه وزارتخانه در شرایط بد کنونی خیانت به بیت المال است، زیرا وزارتخانه های کنونی با مشکل مالی و تامین اعتبار مواجه هستند و تقریبا کاری هم انجام نمی دهند، تشکیل وزارتخانه جدید از طریق تفکیک وزارت تعاون ، کار و رفاه و یا صنعت و معدن و تجارت به صلاح کشور نیست.

دهقان تأکید کرد: بر همین اساس بعید است اکثریت مجلس با این کارها موافق باشد؛ البته عده ای در مجلس هستند که هرچه را دولت به آنها دیکته کند، قبول می کنند.

وی تصریح کرد: همین افرادی که الان در دولت هستند از بزرگ بودن دولت انتقاد می کردند و دنبال کوچک کردن دولت بودند ولی اکنون خود با تاسیس سه وزارتخانه جدید دولت را بزرگ و هزینه های آن را بیشتر می کنند. فضای کلی مجلس مخالف لایحه مربوط به تشکیل وزارت جدید است و چون دولت مطابق قانون برنامه ششم باید حجم دولت را کوچک کند، لذا تصویب این لایحه دوسوم رای می خواهد و بعید است که انجام شود. اگر دولت بودجه ای دارد به جای تشکیل وزارت خانه آن را در راه تکمیل طرح های عمرانی و بهبود وضعیت کنونی اقتصاد خرج کند .

۳ تیرماه سال جاری نمایندگان مجلس با کلیات لایحه اصلاح ساختار دولت برای تفکیک وزارتخانه های راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، صنعت و معدن، تجارت مخالفت کردند.
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر