تیتر امروز

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!

ربیعی:  باید مقاومت روانی جامعه را افزایش دهیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اظهارات ترامپ گفت: مسئولان آمریکا دقیقا روان جامعه ایران را هدف گرفتند، دنبال جنگ روانی و اجتماعی هستند. نباید در دام بیفتیم باید اجماع ملی داشته باشیم. مقاومت روانی جامعه را افزایش دهیم این‌ها زمینه اجرا ندارد.

کد خبر: ۵۶۳۰
۱۵:۵۹ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۷

دیدارنیوز - علی ربیعی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص آمار نرخ بیکاری گفت: نرخ بیکاری ماهانه اندازه گرفته نمی‌شود؛ بلکه سه ماه یکبار اندازه‌گیری می‌شود. نرخ بیکاری فصل بهار نسبت به فصل گذشته بهبود داشته است.

تکذیب تجدیدنظر در مورد حقوق و دستمزد 

وی با تکذیب تجدیدنظر در مورد حقوق و دستمزد اظهار داشت: افزایش قدرت خرید به روش‌های دیگر و همچنین کمک به بهبود و تثبیت قیمت‌ها برای خانواده‌ها را در نظر داریم، تصمیماتی برای آن گرفته شده است. همین‌ که کالاهای اصلی را با ارز ۴۲۰۰ تومان تثبیت کنیم یک سیاست برای تثبیت قیمت کالاهای اصلی برای خانواده‌ها بوده است.

وزیر کار ادامه داد: برای بازنشستگان وام‌های کم‌بهره در نظر گرفته شده که به مقدار حقوقی که می‌گیرند باز می‌گردد. چند وقت دیگر از این طرح رونمایی خواهم کرد.

نرخ بیکاری در بهار سال ۱۳۹۷، ۱۲.۱ درصد است

ربیعی با تاکید بر اینکه نرخ بیکاری در بهار سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ بهبود یافته است،‌ تصریح کرد: با ورود۷۵۶ هزار نفر به عرصه کار، تعداد افراد شاغلمان نسبت به بهار سال گذشته افزایش یافته است. ۴۵ هزار نفر نسبت به بهار سال گذشته کاهش بیکاری داشتیم.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۰ سال پارسال ۲۸.۳ درصد بوده است، خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری کل کشور در سال ۱۳۹۷ با کاهش نیم درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبلش به ۱۲.۱ درصد رسیده است؛ پس نرخ بیکاری در بهار سال ۱۳۹۷، ۱۲.۱ درصد است. 

چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان هنوز بیشترین نرخ بیکاری را دارند

وزیر کار با بیان اینکه استان‌های چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان هنوز بیشترین نرخ بیکاری را دارند، ابراز داشت: به همین خاطر، بیشترین برنامه‌های اشتغال مداخله در بازار کار و حق بیمه را برای این استان‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم. 

ربیعی درباره ارائه وام اشتغال روستایی نیز بیان کرد: نرخ تسهیلات اشتغال روستایی به بیش از چهار هزار میلیارد تومان مصوب شده، رسیده است. بیش از هفت هزار میلیارد تومان طرح به بانک‌ها رفته است. از صندوق توسعه ملی درخواست داریم که قسط سوم را به حساب بانک‌ها واریز کند.

آثار اشتغال روستایی تا پایان سال مشخص می‌شود

وی اضافه کرد: آثار اشتغال روستایی تا پایان سال مشخص خواهد شد؛ چرا که ۱۰ الی ۲۰ درصد بانک‌ها اثارش تا پایان سال یا اوایل سال اینده مشخص خواهد شد

وزیر کار درباره طرح کاروزی و سوال خبرنگاری که می‌گفت این طرح خروجی نداشته است، یادآور شد: این خروجی را شما ندیدید ما دیدیم. بیش از ۲۰۰ هزار نفر در طرح کارورزی ثبت نام کردند و مشغول شدند و آموزش دیدند. تصور حضور یک میلیون نفر در این طرح را از اول نداشتیم.

مناطق محروم بیشترین جذب در طرح کارورزی داشته‌اند

ربیعی با بیان اینک اتفاقا در مناطق محروم بیشترین جذب در طرح کارورزی بوده است، عنوان کرد: باید تلاش کنیم سیاست‌های مشوق را در همین مناطق ببریم. برای این طرح ما ۱۷۵ هزار نفر پیش‌بینی کرده بودیم. نباید انتظارات بزرگ داشت. باید دید در عرضه هم چقدر تمایل برای این کار وجود دارد.

وی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از افراد در کارگاه‌های کارورزی می‌مانند، گفت: در هند و آمریکای جنوبی این طرح موفق بود که بعد مشوق بیمه هم داشت. اگر مشوق بیمه و دستمزد بگذاریم نشست نیروها در کارگاه‌ها بیشتر می‌شود. 

مقاومت روانی جامعه را افزایش دهیم

وزیر کار درباره اظهارات ترامپ هم گفت: مسئولان آمریکا دقیقا روان جامعه ایران را هدف گرفتند، دنبال جنگ روانی و اجتماعی هستند. نباید در دام بیفتیم. باید اجماع ملی داشته باشیم. مقاومت روانی جامعه را افزایش دهیم این‌ها زمینه اجرا ندارد.

ربعی درباره تغییر کابینه اظهار داشت: امروز آقای همتی به کابینه آمد. درباره تغییرات وزرا هم از رئیس‌جمهور بپرسید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی