تیتر امروز

گرجی: روزنامه اعتماد مجرم نیست/ هیچ مسئولی حق ندارد پشت در‌های بسته برای مردم خط مشی تعیین کند + فایل صوتی
دیدار در گفت‌وگو با رئیس انجمن حقوق اساسی ایران، انتشار نامه وزیر کشور در روزنامه اعتماد را بررسی می‌کند

گرجی: روزنامه اعتماد مجرم نیست/ هیچ مسئولی حق ندارد پشت در‌های بسته برای مردم خط مشی تعیین کند + فایل صوتی

انتشار نامه محرمانه وزیرکشور در روزنامه اعتماد و اعلام جرم دادستانی علیه این روزنامه و آگاهی از جزییات این اتفاق، بهانه گفت‌وگوی دیدار با دکتر علی اکبر گرجی، رئیس انجمن حقوق اساسی ایران شد.
سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد
پا به پای اسلامی ندوشن از تورنتو تا شادیاخ؛ در سفر سیمرغ با فرزند ایران

سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد

پیکر محمدعلی ندوشن ما را به سفری دور در همین نزدیکی‌ها برد، برد به دور دست‌های تاریخ بلاخیز ایران، به خراسان. سفرنامه‌طور یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا را بخوانید.
زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار باسابقه و فعال سیاسی اصلاح طلب/ قسمت اول

زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان "خاتمی" است/ به هاشمی رفسنجانی می‌گفتند "وسط باز"

"احمد زیدآبادی" روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یکی دیگر از برنامه‌های اصل ۲۷ مهمان دیدارنیوز بود؛ این گفت‌وگو در دو قسمت منتشر خواهد شد.

انتقاد «نعمت احمدی» از بازگشایی ادارات دولتی و بانک‌ها

یک وکیل دادگستری ضمن انتقاد از بازبودن ادارات و بانک‌ها از امروز گفت: حضور افراد در محل کار باید با کمک وزارت بهداشت صورت گیرد. در غیر این صورت ما شاهد شیوع بیشتر بیماری در کشور خواهیم بود.

کد خبر: ۵۶۲۶۲
۲۱:۰۹ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۹

دیدارنیوز - نعمت احمدی  درباره بازگشایی ادارات و بانک ها از امروز ۵ فروردین ماه گفت: دولت دستور داده است که از امروز ۵ فروردین  بانکها و ادارات دولتی باز باشند. از پنجره خانه‌ام که مشرف به خیابان ولی عصر  است حرکت خودروها و  اتوبوس و مردم  را نه به مانند روزهای معمولی بلکه پرتحرک‌تر از دیروز و پریروز می بینم. از آن طرف توصیه و تاکید مسئولین ستاد مبارزه با کرونا این است  که در خانه بمانید. این تضاد و تقابل را نمی دانم چگونه می توان در عالم واقع حل کرد؟.

وی یادآور شد: در فرانسه که قرنطینه خانگی به جد اعمال می شود اوراقی به درب منازل فرستادند و هر کس که بخواهد از منزل خارج شود باید بر ورقه دلیل خروج مقصد را بنویسد و مقاصد هم تعریف شده باشد که شامل خرید برای افراد کهنسال و پیاده روی و... است.  شما نمی توانید از سوپرمارکت چند خیابان دورتر خرید کنید و  باید از اولین سوپرمارکت خرید کنید.

احمدی افزود: در ایران شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خورده است.‌ ان هم در ایام تعطیلات نوروزی گفته اند که  بخشهای دولتی باز است،  برخلاف سالهای گذشته که در این ایام کارمندان از مرخصی استفاده می کردند و تا ۱۴ فروردین فعالیت ها تعطیل بود و امسال به لحاظ شرایط خاص و وضع اقتصادی نامناسب و خسته شدن از ماندن در خانه، همگی سر کار حاضر شدند، البته  بخشی از کارها هم از طریق فضای مجازی صورت می گیرد. مثلا ابلاغات دادگستری، عوارض شهرداری و مالیاتی. اگر اخطاریه از طریق ثنای دادگستری ابلاغ شود و پنج روز فرصت داشته باشد ۵ روز مهلت از تاریخ ابلاغ دارد  و باید اقدام لازم صورت گیرد و  مستلزم خروج از منزل است و نشان می دهد که فعالیت اداری و اقتصادی در ریل اصلی کار  شروع شده است.

این وکیل دادگستری با طرح این سوال که دولت و ستاد مبارزه با کرونا تضاد و تقابل را چگونه حل می کنند؟ گفت: توصیه به ماندن در خانه و تکلیف باز بودن بانک ها و دوایر دولتی چه می شود؟  باز بودن همه ادارات  دولتی و بانک‌ها با توجه به اینکه شاید کارمندان به سفر رفته باشند و با خود ویروس را آورده باشند، هزینه هایی را تحمیل می کند لذا یا باید تعطیل عمومی شود یا همه  فعال شوند و  باید غربالگری صورت گیرد و  تعداد شعب ادارات و  آن بخشهایی که لازم است بازگشایی شود.

احمدی افزود: حضور افراد در محل کار باید با کمک وزارت بهداشت صورت گیرد. در غیر این صورت ما شاهد شیوع بیشتر بیماری در کشور خواهیم بود.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی