معاون وزیر بهداشت ضمن اشاره به کنترل کووید ۱۹ در قم گفت: قم یکی از کانون‌های اولیه شیوع کووید ۱۹ بود اما خوشبختانه در حال حاضر این بیماری در قم کنترل شده است.

کد خبر: ۵۵۳۶۴
۱۵:۲۳ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۸

دیدارنیوز - ایرج حریرچی در دومین سفر استانی خود به قم ضمن اعلام اینکه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم پس از ابتلا به بیماری توانسته است خود را درمان کند و در حال حاضر وضعیت خوبی دارد، اظهار کرد: خوشبختانه کادر مدیریتی پرستاران، پزشکان و سایر درمانگران در استان قم اقدامات مناسبی برای مقابله با بیماری انجام داده‌اند و ورودی بیمارستان‌ها در حال حاضر کاهش پیدا کرده است و تعداد بیماران در این استان به ثبات رسیده‌ایم.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه این موضوع به معنای آن نیست که اقدامات پیشگیرانه را رها کنیم تصریح کرد: امیدواریم طی روزهای آینده بتوانیم با سامانه الکترونیکی غربالگری کرونا از وضعیت تمام افراد جامعه نسبت به این بیماری آگاه شویم و بتوانیم همه را غربالگری کنیم.

حریرچی با بیان اینکه استان قم یکی از کانون‌های اولیه شیوع کووید ۱۹ بود اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر این بیماری در قم کنترل شده است، تجمع افراد در اماکنی که تجمع زیادی پیش از این در آن داشتند کاهش یافته است.

حریرچی در ادامه تاکید کرد: بیمارانی که ابتلای آنها به کووید ۱۹ ثابت شده است و یا مشکوک به بیماری هستند در درجه اول باید با اقدامات پیشگیرانه خانواده خود و دیگران را مبتلا نکنند. همچنین افرادی که علامتی از ابتلا به این بیماری ندارند از دست دادن، روبوسی و تجمع در اماکن شلوغ خودداری کنند.

وی در پایان تاکید کرد: باید این نکته را توجه داشته باشیم که نوروز امسال نباید دید و بازدید داشته باشیم. کاهش تماس افراد عادی با یکدیگر می‌تواند در کنترل بیماری موثر باشد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: