تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ما باید پلیس پاسخگو و در عین حال پشت و پناه مردم باشیم و پیگیری و تحقق روند نظارت ها از کلانتری ها توسط بازرسان، می تواند به ارتقاء میزان پاسخگویی پلیس کمک کند.

کد خبر: ۵۲۴۳۶
۲۱:۲۱ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

دیدارنیوز - سردار حسین اشتری در همایش سراسری روسای بازرسی فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان‌ها و یگان‌های حوزه مرکزی ناجا، اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه و پاک شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهیدان عرصه نظم و امنیت درود و رحمت می‌فرستیم و برای فرماندهی معزز کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز آرزوی طول عمر توام با سلامتی و عزت روزافزون داریم.

وی با تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) افزود: خداوند را به پاس حضور پرشور و معنادار مردم عزیز ایران اسلامی در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شاکریم، انصافا مردم علیرغم برودت هوا، سنگ تمام گذاشتند و با حضور پرشور و معنادار خود باعث دلگرمی دوستدار نظام و انقلاب و ناامیدی مخالفان و معاندان شدند؛ و بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان به ویژه استکبار جهانی زدند، باید قدردان چنین مردم فهیم و با بصیرتی باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: مردم همیشه پشتیبانی خود از نظام و ولایت را به اثبات رساندند و به دلیل عرق و ارادتی که به آرمان های امام (ره)، رهبری و شهدا دارند، در صحنه های دفاع از انقلاب حضور چشمگیری و باشکوهی به نمایش می گذارند.

وی با بیان اینکه در ماه های پایانی سال ۹۸ هستیم، ادامه داد: یک سال کاری پرتحرک و پرماموریت را پشت سر گذاشتیم و علیرغم وقوع حوادث مختلف، مردم و نیروهای مسلح سربلند این اتفاقات را پشت سر گذاشتند و ان شاء الله برای سال جاری آماده تر خواهیم بود.

اشتری با بیان اینکه اولویت های ماموریتی سال ۹۹ تعیین شده است، گفت: به زودی اولویت های ماموریتی نیروی انتظامی در سال آینده، طی فرآیندی رسمی به فرماندهان انتظامی استان‌ها، روسای پلیس‌های تخصصی، معاونان حوزه مرکزی و ... ابلاغ و اعلام خواهد شد، البته اولویت بندی ماموریت‌ها به معنای درجه اهمیت آنان است و بدین مفهوم نیست که سایر ماموریت ها فراموش شود.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه مسئولان بازرسی ستادی و استانی موظف هستند اجرای ماموریت ها را بر مبنای اولویت های تعیین شده پیگیری و نظارت کنند، خاطرنشان کرد: با یک برنامه ریزی منسجم، مدون، بافکر برای یک سال کاری آینده اقدام کنیم.

اشتری با تاکید بر اینکه بازرسان باید بر ماموریت های اولویت دار اشراف داشته باشند، گفت: برخی اولویت های ما در سال جاری و سال آینده مشترک است؛ دغدغه هایمان را در سال آتی به جد و با قوت دنبال می کنیم.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت ماموریت بازرسان تصریح کرد: یکی از اولویت های اساسی در بازرسی باید نظارت بر روند اجرای ماموریت ها باشد؛ نظارت و بازرسی ها از تمام رده ها و معاونت ها باید دقیق صورت بگیرد، نباید بازرسی از ماموریتی غافل باشد و این نظارت ها به صورت محسوس، غیرمحسوس، مداوم، منظم و بادقت دنبال و اجرایی شود.

اشتری با تاکید بر اینکه تدابیر و منویات مقام معظم رهبری اساس کار ما است، ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری کلانتری ها ویترین نظام هستند و معظم له بر ایجاد تحول مثبت در کلانتری ها و پاسگاه ها تاکید دارند.
وی با اشاره به راه اندازی قرارگاه تحول کلانتری و پاسگاه ها طرح تحول کوپ، گفت: تحول در کلانتری ها و مراکز انتظامی نیازمند نظارت مستمر بازرسان از شیوه خدمات دهی به مردم است؛ بازرسان به صورت مداوم و در ساعات مختلف شبانه روز از کلانتری ها سرکشی کنند.
اشتری با اشاره به اهمیت فعالیت قرارگاه جهادی صیانت، ادامه داد: علیرغم افزایش خدمات رسانی پلیس به مردم، شاهد کاهش تخلفات نیروها هستیم و این دستاورد مهم قرارگاه جهادی صیانت است؛ روند و روال ها به گونه ای پیش برود که کاهش تخلفات کارکنان را در میدان عمل شاهد باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: ما باید پلیس پاسخگو و د ر عین حال پشت و پناه مردم باشیم و پیگیری و تحقق روند نظارت ها از کلانتری ها توسط بازرسان، می تواند به ارتقاء میزان پاسخگویی پلیس کمک کند.

وی خطاب به روسای بازرسی فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان ها و یگان های حوزه مرکزی ناجا، عنوان کرد: شما عزیزان امین و چشم و گوش من هستید، بنابراین تلاش کنید که وظایف و ماموریت هایتان را به گونه ای دقیق و بی نقص انجام دهید که به پیشبرد بهتر ماموریت ها کمک شود.  

اشتری اضافه کرد: در روند گزارش نویسی، صداقت محور و ملاک تان باشد، به گونه ای عمل کنید که در جریان هر اتفاق و جزئیاتی باشید؛ بازرسی به معنای چشم و گوش ناجا برای درک بهتر حقایق در سازمان است؛ یعنی از وقوع هر اتفاقی در سازمان، پیش از همه مطلع شوید.

وی افزود:‌یکی از وظایف بازرسی؛ تلاش برای استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان است؛ رفتار کارکنان باید مبتنی بر معیارهای اسلامی، دینی و قرآنی باشد. تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی از برنامه های اولویت دار ما است و بازرسی با انجام درست وظایف خود  می تواند به تحقق سریع تر این مهم کمک شایانی کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت اشراف اطلاعاتی تصریح کرد: در پیگیری جریانات و امور، باید دست پیش را بگیریم؛ یعنی حتی از رویکرد پیشگیرانه عبور کنیم و به سمت و سوی پیش بینی حوادث برویم؛ تنها با اتخاذ چنین روشی می‌توانیم آسیب ها را قبل از اینکه به بحران تبدیل شود، مدیریت کنیم.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت فعالیت مرکز نظارت همگانی بازرسی کل (۱۹۷)، خاطر نشان کرد: ۱۹۷ پل ارتباطی ما و مردم است؛ مردم از طریق این بستر می توانند موضوعات مدنظر خود را اعم از انتقادات، پیشنهادات، تقدیر و ... را به ما منعکس کنند، به نظر می رسد که امروز (۱۹۷) نیز نیازمند ایجاد تحول برای ارتباط موثرتر پلیس با مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه بازرسی باید حافظ قوانین، دستورات و تدابیر ابلاغی باشد، تاکید کرد: معاونت بازرسی حتما بر اجرای درست قوانین و دستورالعمل های ابلاغی نظارت کند.

وی با بیان اینکه اجرای آیین نامه انضباطی، رسانه عملی ما است، خاطر نشان کرد: بازرسی موظف است ببیند آیا اقدامات بر مبنای آیین نامه انضباطی پیش می رود یا خیر؟ قطعا اگر بازرسی وظایف و ماموریت هایش را به درستی و دقت انجام دهد بسیاری از مشکلات سازمان مرتفع می شود.

 اشتری خطاب به روسای بازرسی فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان ها و یگان های حوزه مرکزی ناجا،  اظهارکرد: در انتخاب و انتصاب مدیران حتما شایسته گزینی ملاک و مدنظرتان باشد؛ مدیر انتصابی باید انقلابی و دارای روحیه ولایت مداری، جهادی و مردمی باشد؛ جوان گرایی هم بسیار حائز اهمیت است و این رویکرد باید همراه با تدبیر و عقلانیت باشد.
وی با تاکید بر اینکه به سمت وسویی پیش برویم که سازمان را جوان تر کنیم، ادامه داد: لازم است دستگاه های نظارتی چون معاونت بازرسی، سازمان حفاظت و اطلاعات و سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با یکدیگر همپوشانی و هماهنگی داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی، بازرسان را به نشست، ارتباط و تعامل با افراد معتمد اعم از ائمه جماعت، نخبگان، فرهیختگان، دانشجویان، بسیجیان، اساتید، فرهنگیان، روحانیون و ... دعوت کرد و گفت: مسئولیت همچون امانتی در دستان من و شما است و باید امانت داری کنیم و به بهترین نحو مسئولیت هایمان را انجام دهیم در غیر اینصورت باید در محضر خداوند و مردم پاسخگو باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامی داشت یاد و خاطره شهید سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" ادامه داد: این سردار پرافتخار اسلام و انقلاب، چهل و یک سال از عمر پربرکت خود را در راه مجاهدت، رشادت، خدمت به مردم و امنیت کشور گذرانید و ولایت مداری و اخلاص دو ویژگی بارز این فرمانده با اخلاق، انقلابی و مجاهد بود.

به گفته وی همه ما باید حاج قاسم سلیمانی را الگو قرار دهیم و به تعبیر رهبری از مکتب سلیمانی پیروی کنیم؛ مردمی بودن حاج قاسم و سرباز مطیع رهبری بودن، این سردار پرافتخار را محبوب قلوب کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به بهبود وضعیت معیشتی کارکنان را یک اولویت مهم دانست و افزود: در راستای ارتقاء و بهبود وضعیت معیشتی کارکنان گام هایی برداشته شده است، پرداخت مطالبات کارکنان، تلاش برای ترمیم وضعیت حقوقی آنان، راه اندازی قرارگاه تامین مسکن کارکنان ناجا و ... از جمله این اقدامات است.

 اشتری با تاکید بر اینکه بنده و هیئت رئیسه ناجا به جد دغدغه بهبود وضعیت معیشتی کارکنان را داریم، ادامه داد: خوشبختانه امروز شاهد اعتماد رهبری و مردم به نیروی انتظامی هستیم و پلیس جایگاه خوبی در میان آحاد مردم دارد؛ چنین دستاوردی نتیجه تلاش همه کارکنان نیروی انتظامی است و تلاش برای بهبود وضعیت نیروهای خدوم و پرتلاش کمترین کاری است که ما فرماندهان می توانیم انجام دهیم.

وی با بیان اینکه باید روحیه امید را در سازمان تقویت کنیم، خاطر نشان کرد: آینده روشنی پیش روی ناجا است و ان شاء الله تا پایان سال ۱۴۰۰ موضوع "هوشمندسازی پلیس" را تحقق می بخشیم و تحقق این مهم انقلاب و تحول بزرگی در نیروی انتظامی خواهد بود.

بر اساس اعلام سایت نیروی انتظامی، اشتری با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: نقش و جایگاه نیروی انتظامی را در این بیانیه ارزشمند احصاء و بر مبنای مطالبات، انتظارات و تدابیر رهبری ماموریت هایمان را دنبال می کنیم.
وی گفت: ان شاء الله روز به روز جایگاه این سازمان عظیم و خدوم را بهبود ببخشیم و بتوانیم سرباز خوبی برای ولایت و خدمتگزار صدیقی برای مردم باشیم.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: