تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟

ورود پیکر شهدای مقاومت به حرم مطهر رضوی

پیکر سردار شهید سلیمانی و یارانش هم اکنون با حضور میلیونی و پرشور مردم ولایتمدار و انقلابی مشهد وارد حرم مطهر رضوی شد.

کد خبر: ۴۷۶۰۲
۲۱:۰۹ - ۱۵ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - پیکر سردار شهید سلیمانی و یارانش هم اکنون پس از گذشت چندین ساعت تشییع، در میان استقبال میلیونی و بی نظیر مردم مشهد  وارد حرم مطهر رضوی شد. پس از طی مسیر باب الجواد و باب الرضا، به صحن جامع رضوی خواهد رفت و در اطراف ضریح نورانی امام هشتم شیعیان طواف داده خواهد شد.

همزمان با فرارسیدن شب و روشن شدن نور تلفن‌های همراه، پیکر این شهیدان همچون ستاره درخشان بر دستان زوار رضوی درخشید. مردم همچنان در صحن جامع رضوی همگام با مراسم نوحه‌خوانی و مداحی سینه می‌زنند و با شور و گرما یک صدا می‌خوانند " ای لشگر صاحب زمان آماده باش، آماده باش." ، " ای اهل حرم پیر و علمدار نیامد"، "لبیک یا حسین"... .

در این میان تعدادی از فرماندهان ارتش و سپاه به همراه هیأت همراه به جایگاه ویژه مراسم وارد شدند.

مردم شهیدپرور مشهد با شعارهای  " خون سلیمانی حیات بخشید ما را از فتنه‌ها نجات بخشید" ، " فاتحه‌ای برای خود بخوانید منتظر پاسخ ما بمانید"، " مرگ بر آمریکا"، " این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده"،... ، پیکر پاک این شهدا را تا حرم مطهر رضوی بدرقه کردند.

مردم از نقاط مختلف شهر با مترو، اتوبوس و سایر وسایل نقلیه  با وجود ازدحام بسیار زیاد جمعیت خود را به حرم رساندند و با توجه به محدودیت‌های ترافیکی در خیابان‌های منتهی به حرم رضوی رفت و آمد وسایل نقلیه عمومی به صورت مداوم انجام شد.

با توجه به تاخیر در زمان بندی تشییع پیکر شهید سلیمانی مردم چند ساعت زودتر در خیابان‌های منتهی به حرم حضور بهم رسانده بودند.

مردم از ورودی‌های مختلف حرم رضوی وارد می‌شوند و به سمت ورودی باب‌الرضا که تشییع پیکر سردار سلیمانی به آن منتهی می‌شود، حرکت می‌کنند و با گذشت زمان جمعیت در صحن جامع رضوی افزایش پیدا می‌کند.

مردم از مسیرهای منتهی به خیابان امام رضا(ع)، با مترو، اتوبوس و هر وسیله نقلیه دیگری  خود را به مراسم تشییع پیکر شهدا رساندند.

جمعیت در خیابان های اطراف حرم رضوی به قدری زیاد است که حرکت خودروی حامل شهیدان و مردم با کندی در حال انجام است.

شعارهای "حاج قاسم قسم به خون پاکت راهت ادامه دارد"، "ایران سیاهپوش شده انتقام انتقام"، نشان از ارادت زائران و مجاوران حاضر در این مراسم نسبت به این شهید بزرگوار که عنوان خادمی امام رضا (ع) را داشت،است.

جمعیت میلیونی برای بدرقه سردار سلیمانی در اطراف خودروی حامل سرداران رشید، موج می زند.مردم تلاش می کنند با رساندن خود به خودرو در خیابان امام رضا(ع)، از پیکر پاک شهدا تبرک کنند.

این مردم حاج قاسم را از خود می دانند و با این استقبال بی نظیر، باری دیگر بیعت خود را با ولایت و سردار سلیمانی اظهار کردند.

جمعیت به قدری زیاد است  که مجال نفس کشیدن نیست همه قشر مردم از پیر و جوان گرفته تا کودک و خردسال در میان جمعیت با چشمان گریان منتظر ورود پیکر سردار شهید سلیمانی هستند.

شور و شوق مردم به قدری زیاد است که برخی مجالی برای رسیدن به محل موعد نداشته و در راه مشغول عزاداری و ادای دین خود هستند و در این میان عده‌ای رهبری جمعیت را در دست گرفته و با شعارهای بلندی که سر می‌دادند جمعیت را با خود همگام می‌کردند.
در محدوده خیابان امام رضا(ع) تا میدان پانزدهم خرداد جمعیت دوشادوش یکدیگر مشغول عزاداری، سینه‌زنی و شعار دادن بودند. در این میان پیرزنی که عکس سردار سلیمانی را در دست گرفته و با چشمان جستجوگر خود به انتظار ورود پیکرها بود و در خصوص حضور خود در این مراسم می‌گوید: به عشق اسلام آمده‌ام و بسیار خوشحالم از اینکه توانسته‌ام به جای ماندن در خانه، در این مکان حضور داشته باشم و در کنار مردم مشغول عزاداری شوم. همه ما مردم فقط منتظر یک انتقام سخت هستیم.

در میان جمعیت خانم جوانی با چشمان گریان در رابطه با علت حضور خود در این مراسم بیان می‌کند: ما صددرصد پیرو ولی فقیه هستیم. سردار سلیمانی خدمت بزرگی به مملکت، امنیت و کشور ما کرده است و امنیت امروز خود را مدیون ایشان هستیم و هیچ افتخاری بیشتر از این نیست که پیرو راه ایشان  باشیم و در مراسم تشیع پیکر ایشان حضور داشته باشیم.

حضور جوانان، نوجوانان و کوچکترها در میان این جمعیت زیاد جای تعجب داشت و همگی با شور خاصی مشغول عزاداری بودند،پسر بچه‌ای در رابطه با حس و حال خود خاطرنشان می‌کند: حس افتخار و غروردارم از اینکه حداقل توانستم در مراسم تشیع شهید سردار سلیمانی شرکت کنم.

در گوشه دیگر جمعیت یکی از مردان حاضر در جمعیت حضور در این مراسم را جزء وظیفه هر ایرانی می‌داند و اظهار می‌کند: وظیفه همه ماست تا در این مراسم شرکت کنیم و آمدیم که بگوییم ما سلیمانی‌های زیادی داریم و الان 80 میلیون سلیمانی وجود دارد که آماده فدا کردن جان خود هستند.

مردی در حالی که به شدت گریه می‌کرد می‌گوید: ما سردار بزرگی را از دست دادیم و فقط می‌خواهم بگویم که این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده. سردار سلیمانی فدایی و ذوب در رهبری بود و باید چنین استقبالی از پیکر مطهر ایشان می‌شد و فقط آمدم در محضر امام رضا(ع) بگوییم که برای ما هم دعا کنید همان دعایی که برای سردار سلیمانی کردید.

شخص دیگری اضافه کرد: از زبان دختر شهید محرابی دیشب شنیدم که گفته شد سردار سلیمانی عرفه پارسال گفتند که دخترم برای من دعا کن که عرفه امسال آمده‌ام از امام رضا(ع) شهادت خود را بگیرم. ما از کاروان شهدا جا مانده‌ایم و امروز آمدیم تا شاید از جانب امام رضا(ع) عنایتی شود.

پس از اذان مغرب صفوف نمازگزاران ترتیب خود را پیدا کرد و در همین هنگام نیز گروهی از مردم عراق با در دست داشتن پرچم این کشور وارد حرم می‌شوند، نماز جماعت به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی اقامه شد. 

با اتمام نماز جماعت، مردم به پیشواز پیکر شهدا در حرم به استقبال می‌نشینند.

هم اکنون پیکر شهدا به حرم مطهر رضوی وارد شد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی