تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

با تدبیر و صلابت، قطعا پاسخ مناسبی به جنایت ترور شهید سلیمانی داده می شود

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور گفت: با تدبیر و صلابت، قطعا پاسخ مناسب به جنایت ترور شهید سلیمانی داده خواهد شد.

کد خبر: ۴۷۴۲۲
۲۰:۵۴ - ۱۴ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - حسین ذوالفقاری در گرامیداشت یاد شهید سلیمانی در وزارت کشور با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی یک اسطوره و الگویی جاودانه برای همه مجاهدان فی سبیل الله است، اظهار کرد: از لحظه شهادت این سردار بزرگ اسلام همه آحاد مردم ایران از اعماق وجود سوگوار هستند و این چیزی جز عزت  خدادادی آن شهید والامقام نیست.

 وی ادامه داد: اگر خداوند به کسی عزت داد، شخص دیگری نمی‌تواند آن عزت و مقام را خدشه دار کند زیرا این عزت به دلیل خلوص قلبی شهید سلیمانی در عمل به وظایف و تبعیت  محض ایشان از ولایت بود و مردم این اخلاص را باور دارند.

ذوالفقاری با اشاره به تاثیر شگرف شهادت سردار رشید اسلام در تسخیر قلب ها، اتحاد مردم با هر سلیقه، بیداری ملت های مسلمان و رسوایی بیش از پیش آمریکایی‌ها گفت: نحوه شهادت، مکان شهادت، زمان شهادت، عاملین شهادت و ترکیب شهدا نشان می دهد که خداوند به این بزرگوار نظر داشته است. مردم داری، اخلاص، تواضع، شجاعت و ولایتمداری در ذات حاج قاسم بود.

معاون وزیر کشور همچنین با اشاره به تاثیر حرکت شهید سلیمانی در دفع خطر داعش در عراق، سوریه و دفاع از مرزهای کشور گفت: شخصیت کاریزماتیک حاج قاسم بر سیاستمداران و فرماندهان و رزمندگان محور مقاومت باعث شکست داعش شد. با شکست داعش در منطقه و عقب نشینی این گروه تروریستی، ملت های منطقه متوجه بزرگی و تاثیر مثبت این سردار بزرگ بر امنیت منطقه شدند و همه این ها باعث شد که سردار سلیمانی محبوب ملت های منطقه شود.

وی تاکید کرد: با تدبیر و صلابت، قطعا پاسخ مناسب به این جنایت داده خواهد شد.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در پایان اظهار امیدواری کرد که سیره و منش این سردار عزیز الگوی مسئولان، فرماندهان و نیروهای مسلح و آحاد مردم قرار گیرد، زیرا عمل به ارزشها و صفات پسندیده اخلاقی بر مبنای فرهنگ اسلام ناب مهم ترین و اثرگذارترین عامل انسجام، همدلی و حکومت بر قلبهاست که، امروز جامعه ما و ملت های مسلمان بیش از پیش طالب آن هستند.

 

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی