تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

ذوالنور: فرودگاه عراق نباید برای پرواز آمریکایی‌ها امنیت داشته باشد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که شهادت سردار قاسم سلیمانی وحدت و انسجام جهان اسلام و جبهه مقاومت را تقویت کرده و قطعا مقاومت این جبهه با نظام سلطه قوی‌تر خواهد شد.

کد خبر: ۴۷۱۳۹
۱۱:۵۶ - ۱۳ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - مجتبی ذوالنور در گفت‌وگویی با تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی بیان کرد: شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی را به پیشگاه مردم شریف جهان اسلام و جبهه جهانی مقاومت، مقام معظم رهبری و مقام معظم رهبری و خانواده این عزیز تسلیت می‌گویم. افرادی که تا به امروز اسمشان در لیست خانواده شهدا ثبت نشده بود از امروز همگی جزو خانواده شهدای حوزه مقاومت هستند، چرا که شهید قاسم سلیمانی تنها متعلق به یک خانواده نبود بلکه متعلق به کل جهان اسلام بود.

وی در ادامه اظهار کرد: شهادت ایشان موجی جدید را در منطقه و دنیا رقم می‌زند امروز شاهد بودیم که خیلی از پروفایل‌ها تغییر کرد و در همه آنها ثبت شده من قاسم سلیمانی هستم. قطعا خون شهید قاسم سلیمانی و شهدای حشد الشعبی و حوزه مقاومت ریشه نیروهای بیگانه را از منطقه خواهد زد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعا آمریکا از این پس خواب راحتی در منطقه نخواهد داشت. حرکت قاسم سلیمانی ادامه خواهد داشت و این حرکت قاسم سلیمانی پرور است. دشمنان باید این موضوع را درک کنند که شهادت قاسم سلیمانی انسجام و وحدت داخلی ما را مستحکم‌تر خواهد کرد و از سوی دیگر در سراسر منطقه و جهان اسلام شاهد انسجام بیشتر جبهه مقاومت در مقابل نظام سلطه خواهیم بود.

وی در ادامه تاکید کرد: کمترین توقع ما از ملت و دولت عراق این است که جلوی خروج کارمندان سفارت آمریکا از بغداد را بگیرند. فرودگاه عراق نباید برای پرواز آمریکایی‌ها امنیت داشته باشد. این جنایت آمریکایی‌ها توهینی به تمامیت ارضی عراق و حاکمیت این کشور است. ان‌شاءالله آشوب‌های داخلی عراق نیز کنار رفته و مردم عراق با انسجام در برابر زورگویان خواهند ایستاد.

وی ادامه داد: شورای عالی امنیت ملی امروز جلسه‌ای را تشکیل داده و تدابیر لازم را اتخاذ می‌کنند. صبر ما زیاد است و قطعا عجولانه تصمیم نمی‌گیریم. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز بعد از جلسه شورای عالی امنیت ملی جلسه‌ای تشکیل خواهد داد تا راه‌های اجرایی شدن تدابیر شورای عالی امنیت ملی را بررسی کند. مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از ملت سازوکار خروش و خشم ملت علیه آمریکا و انتقام ملت را بررسی کرده و به وظیفه خود عمل می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بازخوردهای جهانی جنایات آمریکایی‌ها بیان کرد: ما شاهد هستیم که سناتورها و مسئولان آمریکایی به شدت وحشت کرده‌اند و از ترامپ انتقاد می‌کنند، چرا که او وعده داده بود که به جنگ‌های منطقه‌ای پایان می‌دهد، اما آنها نیز بر این باور هستند این سرآغاز کشته شدن نیروهای آمریکایی در منطقه است. آتشی که ترامپ روشن کرده است دامن سربازان آنها را در منطقه خواهد گرفت. قطعا ما این جنایت را بی‌جواب نمی‌گذاریم.

ذوالنور در پایان اظهار کرد: آمریکا 36 پایگاه در منطقه دارد که در تیررس جمهوری اسلامی ایران است نزدیک‌ترین پایگاه به ایران در بحرین است و دورترین آن در جزیره‌ای در اقیانوس هند. اگر قرار است که آمریکایی‌ها نیروی ما را در کشوری دیگر هدف قرار دهند قطعا برای ما این اقدام در منطقه ساده‌تر است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی