تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

محکومیت ۶۰۰ میلیون ریالی برای آزاردهندگان گوزن زرد ایرانی

رییس اداره پارک ملی دز گفت: عاملان آزار و اذیت گونه گوزن زرد ایرانی گرفتار در یک کانال آبیاری در دزفول به ۶۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

کد خبر: ۴۵۸۵۸
۱۱:۵۵ - ۰۲ دی ۱۳۹۸

محکومیت ۶۰۰ میلیون ریالی برای آزاردهندگان گوزن زرد ایرانی

دیدارنیوز ـ رضا قپانچی‌پور افزود: پیرو انتشار فیلمی با موضوع آزار و اذیت گونه حمایت شده گوزن زرد ایرانی گرفتار در کانال آبیاری اراضی کشاورزی در سال ۱۳۹۶، شناسایی و دستگیری عاملان این حیوان‌آزاری در دستور کار قرار گرفت.
 
وی با بیان اینکه این اقدام باعث اعتراض و جریحه‌دار شدن بسیاری از هموطنان شده بود، گفت: عاملان این حیوان آزاری در دادگاه حقوقی شهرستان شوشتر، بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به پرداخت ۶۰۰ میلیون ریال محکوم شدند.
 
گونه گوزن زرد ایرانی بزرگتر از شوکا و کوچکتر از مرال (۲ گوزن دیگر بومی ایران) است و خال‌های سفید روی پشت و پهلو‌ها آن را کاملا از این ۲ نوع گوزن متمایز می‌کند.
 
گونه نر آن دارای شاخ‌های بلند و پهنی است که بعد از یکساگی شروع به رشد می‌کند و در استان خوزستان جنگل‌های دز و کرخه زیستگاه این گونه منحصر به فرد هستند.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی