معاون وزیر ارتباطات در بازدید از مرز شلمچه خبرداد:

معاون وزیر ارتباطات گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده در بحث افزایش جمعیت زائران اربعین حسینی، امسال در چهار پایانه مرزی کشور ظرفیت زیرساخت‌های ارتباطی را تقریبا دو برابر کرده‌ایم.

کد خبر: ۳۷۹۴۷
۱۵:۰۲ - ۱۷ مهر ۱۳۹۸

ظرفیت زیرساخت‌های ارتباطی برای اربعین دو برابر شده است

دیدارنیوز ـ حسین فلاح جوشقانی امروز، ۱۷ مهرماه در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده در بحث افزایش جمعیت زائران اربعین حسینی، امسال در چهار پایانه مرزی خسروی، مهران، چذابه و شلمچه ظرفیت همه زیرساخت‌های ارتباطی را تقریبا دو برابر کرده‌ایم.
 
وی افزود: همچنین در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه، همه سایت‌های ارتباطی که نسل دوم بودند، به نسل ۳ و ۴ ارتقا داده شدند.
 
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: همچنین در این دو پایانه ۱۴ سایت سیار توسط دو اپراتور خدمت‌رسان، نصب و راه‌اندازی شده است. در این زمینه ۱۳ سایت سیار در مرز مهران و ۵ سایت سیار نیز در مرز خسروی نصب و راه‌اندازی شده است.
 
فلاح جوشقانی تصریح کرد: با توجه به مشکلات سال گذشته در بحث قطعی فیبر، علاوه بر تقویت زیرساخت‌ها در بحث فیبر امسال یک مسیر جداگانه دیگر نیز در همه ترمینال‌های مرزی پیش‌بینی شده است تا به هر دلیل اگر فیبر‌ها قطع شوند، بتوانیم از مسیر‌های جایگزین استفاده کنیم.
 
وی ادامه داد: یک مسیر پشتیبان رادیویی و همچنین یک مسیر ماهواره‌ای نیز در نظر گرفته شده است تا در شرایط ویژه و اگر با مشکلاتی در بحث قطعی مواجه شویم، بتوانیم ارتباط ماهواره‌ای خود را برقرار کنیم.
 
معاون وزیر ارتباطات گفت: در پایانه مرزی شلمچه با توجه به ظرفیت‌های در نظر گرفته شده، هم‌زمان ۱۰ هزار مشترک می‌توانند از شبکه استفاده کنند. این ظرفیت در نظر گرفته شده، یک ظرفیت بسیار خوب است و برای زائران مستقر در این مرز کفاف خواهد داد.
 
فلاح جوشقانی افزود: در پایانه‌های مرزی بحث سرویس وای‌فای رایگان برای مشترکان در نظر گرفته شده است. در این زمینه وای‌فای رایگان در مرز مهران ارایه شده و ظرف مدت یک یا دو روز آینده در دیگر پایانه‌های مرزی نیز برای زائران ارایه خواهد شد.
 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه تعرفه اپراتور‌های ایرانی در کشور عراق با توجه به صحبت‌های انجام شده تا حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: در این زمینه تعرفه‌هایی با نرخ ۳ هزار تومان در حال حاضر به حدود ۲ هزار تومان رسیده است.
 
فلاح جوشقانی اظهار کرد: همچنین طی صحبت‌هایی که با اپراتور‌های عراقی انجام شده است، آن‌ها به ما اعلام کرده‌اند که ظرفیت‌های خود را در مقایسه با سال گذشته حدود ۲ برابر کرده‌اند و پوشش آنتن‌دهی را در مسیر‌های اصلی پیاده‌روی زائران به خوبی تقویت کرده‌اند.
 
معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: پوشش آنتن دهی همه جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی در سراسر کشور کامل شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. ظرفیت‌ها به اندازه کافی آماده شده و امیدواریم شرمنده زائران اربعین نباشیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم